Віцепрезидент компанії "Міжнародні авіалінії України" Ігор Сосновський розповів про те, що відбувалося з літаком від моменту зльоту до падіння.

Важливо! "Непрощенна помилка": влада Ірану заявила, що український літак збили декілька ракет

Він наголосив, що екіпаж літака був досвідченим і здійснював польоти за напрямком Київ – Тегеран п'ять разів на тиждень вже понад п'ять років. Тому нічого нового для виконання польоту 8 січня для екіпажа не було.

Це був звичайний день. Люди отримали дозвіл на запуск двигунів, виходили з району аеродрому за згодою диспетчера. Після зльоту вони вийшли на зв'язок. Іранці говорили, що вони не вийшли на зв'язок. Це не так. Вони вийшли на зв'язок,
– заявив Сосновський.

"Абсолютно спокійним голосом доповіли про зліт, отримали дозвіл на виконання польоту, діяли за дозволом диспетчера. У наш час інформації, як на мене, безглуздо щось приховувати", – додав віцепрезидент компанії МАУ.

Також він зауважив, що сайт www.flightradar24.com дозволяє переглядати розташування будь-якого літака з точністю до секунди. Саме цей сайт може показати усе те, що відбувалося з літаком під час польоту.


Схема злетів літаків 8 січня (синім позначений рейс МАУ) / Фото: дані Flightradar24

Ігор Сосновський сказав, що у день авіакатастрофи свої рейси успішно виконали низка авіакомпаній.


Траєкторія польоту літаків МАУ за період з 2 листопада 2019 року до 8 січня 2020

На фото видно, що літак МАУ, який розбився 8 січня, виконував політ за налагодженою схемою. Сосновський повідомив, що ніякого відхилення від маршруту не було.


Висота літака МАУ рейсу Тегеран – Київ

Також він додав, що до злету МАУ і після нього, аеропорт працював у штатному режимі. Ба більше, після падіння українського літака, рейси успішно здійснили іранські компанії.

До теми: Які останні слова почули диспетчери від українських пілотів перед авіакатастрофою в Ірані

Що відомо про авіакатастрофу МАУ в Ірані: основне

  • Вранці 8 січня український літак Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні у Тегерані. Літак здійснював рейс PS 752 Тегеран – Київ. На борту перебувало 176 людей: 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Ніхто із них не вижив.
  • Катастрофа сталася приблизно за годину після того, як Іран атакував ракетами американські бази в Іраку. Президент МАУ Євгеній Дихне одразу повідомив, що літак був справним, бо за 2 дні до авіакатастрофи проходив технічне обслуговування.
  • 11 січня Іран офіційно повідомив, що військові випадково збили український літак. Україна вимагатиме повної компенсації та розслідування трагедії від Ірану.


Авіакатастрофа МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу

Дивіться повний брифінг МАУ щодо катастрофи у Ірані: