Про це повідомляє Болгарське телеграфне агентство.

Читайте також: "Важкі наслідки і підсилення протистояння": у РПЦ знову пригрозили Україні через автокефалію

Так, митрополит Старозагорський Кипріан зазначає, що до прийняття рішення синод церкви повинен розглянути багато документів.

Це важке рішення, яке повинен прийняти синод БПЦ. Ймовірно, ми розглянемо його на засіданні в грудні, до цього нашої комісії належить розглянути безліч документів. Це займе багато часу,
– сказав Кипріан.

Окрім того, патріарх Неофіт висловив сподівання, що все "завершиться миром".

"Ми обговорюємо ці важливі питання. Коли будемо готові, то оголосимо про своє рішення. Моя думка – це думка синоду, дуже б хотілося, щоб все завершилося миром і доброю волею", – наголосив він.

Натомість митрополит Варненський та Велико-Преславський визначив "нинішню ситуацію в православ'ї" як трагічну.

На мою думку, це питання дуже складне. Через нього трапився глибокий розподіл – і сьогодні 300 мільйонів православних не можуть разом служити на одній святій літургії з Московською і Вселенською патріархіями. Це трагічний момент,
– зазначив митрополит Йоан.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.

Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Згодом Вселенський патріарх Варфоломій прокоментував реакцію Російської православної церкви на рішення Синоду надати автокефалію Українській православній церкві. Він заявив, що росіяни не мають вибору та їм доведеться погодитися з рішеннями Константинополя.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Історія православної церкви: дивіться відео