Про це глава РПЦ заявив у Москві на зустрічі з учасниками фестивалю "Віра та слово", пише ТАСС.

Читайте також: "Замовили знищити": глава РПЦ відзначився черговою вигадкою щодо України

Так, Кирил нагадав, що 31 серпня здійснив візит до Стамбулу, аби обговорити звернення Президента України Петра Порошенка до Константинопольського патріарха щодо надання автокефалії Україні.

Хтось мені з колег сказав: не треба їхати, це принизливо. А я подумав – ні, це не принизливо,
– розповів він.

За словами голови РПЦ, він був готовим "пішки йти куди завгодно", аби тільки запобігти "такому" розвитку подій.

"Навіть коли я відчував, що емоційний рівень мого співрозмовника починає перевищувати допустимий рівень – я його так за руку візьму, по-братськи скажу, мовляв, давайте спокійніше, ну, давайте поговоримо ...", – додав Кирил.

Російський патріарх зазначив, що був впевненим, що зможе донести до співрозмовника свою позицію, тому що "доводи Російської церкви були переконливими". Однак, за його словами, у Константинополі позицію щодо України висловили досить різко та радикально.

Але все-таки ще раз хочу сказати: надія вмирає останньою,
– додав голова РПЦ.

Він вважає, що під час зустрічі намагався поговорити "від серця до серця", але цей крок не дав позитивних результатів.

"Але за це вже не наша відповідальність", – наголосив Кирил.

15 жовтня Російська православна церква оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою.

В офіційній заяві РПЦ йдеться, що відповідне рішення було ухвалене "у зв'язку з посяганням Константинопольського Патріархату на канонічну територію Російської Православної Церкви" – 11 жовтня у Стамбулі Вселенський патріархат ухвалив рішення щодо надання автокефалії Єдиній помісній церкві в Україні.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео