Про це в прямому ефірі 24 каналу заявила адвокатка і членкиня Ради громадського контролю НАБУ Тетяна Козаченко.
Читайте також: Касетний скандал Офісу Президента: у мережу злили прослушку з кабінету Труби
За її словами, якщо ми існуємо в правовій державі, то ситуація, яка склалася в ДБР, і у такому форматі, апріорі, не є можливою.
Зазвичай, при наменших порушеннях це має бути підставою для відсторонення від посади доти, доки не будуть усунені всі сумніви і проведені всі розслідування,
– наголосила Козаченко.
Вона додала, що наразі не відомі всі обставини справи, тому про розслідування від НАБУ говорити зарано. А от хто б міг за це взятися – то це САП.
Дізнайтеся більше про Романа Трубу: біографія директора Державного бюро розслідувань
"Зараз в Україні взагалі немає жодної експертної установи яка здатна незалежно перевірити аутентичність плівок з реальними можливими фігурантами. У ситуації, якщо перші особи правоохоронних органів задіяні в такому скандалі, вирішення ситуації можливим було би у політичній площині", – пояснила адвокатка.
Однак, за її словами, президент Зеленський наразі спостерігає осторонь. Хоча в більшості інших країн керівник вже взяв би це під особистий конроль, щоб нівелювати всі ризики узурпації органу.
На сьогодні без втручання президента я не бачу можливості вирішення політичної кризи,
– підкреслила Козаченко.
Читайте також: Труба назвав фейком і провокацією записи прослушки його кабінету
Що відомо про записи прослушки ТрубиАудіозаписи, зроблені нібито у кабінеті Труби, і на яких чути схожий на його голос, опублікували ввечері 19 листопада у телеграмі на анонімному каналі "Трубу прорвало". Якщо вірити цим записам, то всі резонансні справи в Україні контролюються Офісом Президента.
Зокрема, записи свідчать, що людина зі схожим на Трубу голосом обговорювала: виклики на допит п’ятого президента Петра Порошенка; підозру колишній в. о. міністра охорони здоров’я Уляні Супрун; справу "Приватбанку"; справу самого директора ДБР, його заступників та скандального судді Вовка; закупівлі для армії.