Загалом, говорили про основні результати діяльності та виклики у роботі за перше півріччя 2019 року. Виглядало це як традиційний звіт про роботу НАБУ та САП.

Важливо! В Офісі Президента відповіли, що чекає на САП та НАБУ

Які справи найчастіше розслідували? За перше півріччя роботи розпочали 533 розслідування. У відомствах наголосили, що збитки через корупційні злочини, які розслідує НАБУ, можуть перевищувати 200 мільярдів гривень. Із них 30 мільярдів припадають на паливо енергетичний комплекс і 1 мільярд – на оборонну сферу.

Про що говорили керівники САП та НАБУ на брифінгу?

1. Справа про "Роттердам+"

Головною темою брифінгу стало оголошення результатів розслідування справи по схемі "Роттердам+". Зокрема, НАБУ обробила безліч документів, аби довести, що вугілля фактично не надходило з країн Європи.

Що відомо про справу щодо формули "Роттердам+"? НАБУ вже виконувало слідчі дії у справ "Роттердам+" – зокрема, обшукувало офіси інвестиційної групи ICU. Адже саме ця фірма придбала євробонди ДТЕК, які зросли у ціні на 60% якраз після ухвалення НКРЕКП формули "Роттердам+" (порядку формування прогнозної гуртової ринкової ціни електроенергії).

У НАБУ вважають, що ця схема "дозволила невстановленим особам, в інтересах яких діяла НКРЕКП, отримати надприбутки".

Детективи НАБУ під керівництвом САП 8 серпня повідомили про підозру шести особам, причетним до впровадження так званої формули "Роттердам+", у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії нанесені збитки на суму майже 19 мільярдів гривень за термін з травня 2016 до грудня 2017 року.

Фігурант справи "Роттердам+" вже відреагував на звинувачення НАБУ. Більше – читайте тут.

2. Про Антикорупційний суд

Голова НАБУ Артем Ситник висловив надію на початок роботи Антикорупційного суду, який нарешті розгляне справи передані НАБУ, а також відзначив активізацію роботи антикорупційних органів.

Вищий антикорупційний суд
Які повноваження має Антикорупційний суд / інфографіка 24 каналу

"208 проваджень по всій Україні вже чекають рішень суду. До кінця серпня ми плануємо з десяток справ направити до суду, тому в Антикорупційного суду буде багато роботи", – додав Холодницький.

3. Про допит Віталія Кличка

Детективи НАБУ допитають мера Києва у справі за фактом можливої пропозиції хабаря главі Офісу Президента Андрію Богдану. Останній відзначився заявою про те, що йому пропонували гроші в обмін на те, що Кличко залишиться очолювати КМДА.

Допиту Кличка ще не було, але сподіваюся, що найближчим часом він відбудеться,
– зазначив директор НАБУ Артем Ситник на прес-конференції.

За його словами, НАБУ зареєструвало кримінальне провадження за заявою мера столиці, але "розслідування таких справ починається з допиту заявника".

Дивіться відео: брифінг Артема Ситника та Назара Холодницького