Про це заявив прем'єр-міністр Великої Британії під час брифінгу щодо нападу Росії на Україну. Трансляцію виступу політика транслювали світові ЗМІ, повідомляє 24 канал.

До теми Надамо Україні більше зброї, – США про напад Росії

"Максимальний тиск, який можемо зробити"

За словами Джонсона, великий пакет економічних санкцій – це максимальний тиск, який Британія та партнери можуть зробити. Мовиться про "найбільший пакет санкцій з боку Заходу, який Росія коли-небудь бачила".

"Ми скористаємося новими повноваженнями проти фінансів Росії", – зауважив політик.

Про які саме обмеження заявив Джонсон

  • Повне замороження активів банку ВТБ.
  • Повне виключення російських банків з британської фінансової системи найбільшої у світі. Вони також не матимуть доступу до клірингових платежів через Велику Британію. Джонсон додав, що Сполучені Штати також вживатимуть аналогічних заходів.
  • Російські компанії не зможуть збирати кошти на ринку Великої Британії.
  • Лондон обмежує фінанси, які можуть тримати на своїх банківських рахунках громадяни Росії. Також санкції торкнуться Білорусі через її дії проти України.
  • Британія заморозить майно ще понад 100 юридичних і фізичних осіб. Це відбудеться на додаток до попередніх 100 осіб.
  • У Великій Британії заборонять "Аерофлот".
  • Спільно зі Сполученими Штатами та Європейським Союзом Британія має намір обмежити торговельні операції та запровадити жорсткий контроль.
  • Британія заборонить експорт до Росії усіх високотехнологічних елементів і обладнання. Законодавство щодо цього мають підготувати на початку наступного тижня (орієнтовно 28 лютого – початок березня). ​

І ці санкції стримають можливості Росії на наступні роки. Ми будемо вживати заходи проти тих, хто має великі багатства. Також у Британії планують підготувати законодавство щодо російських компаній, які працюють за кордоном. Олігархи не зможуть ховатися в Лондоні",
– наголосив британський прем'єр.

Також Джонсон повідомив, що Захід буде звільнятися від залежності Європи від російських нафти та газу. Адже це було на руку Путіну занадто довго.

Якими були попередні обмеження Під санкції Великої Британії потрапили російські банки та олігархи Роттенберги

Росія напала на Україну: головне

За усіма оновленнями щодо ситуації навколо війни Росії проти України стежте за цим посиланням.