За його словами, наразі зі 155 людей дирекцій державних пересувних циркових колективів заброньовані лише 14. Карандєєв зауважив, що це критична частина "без якої цьому підприємству немає сенсу працювати".

Дивіться також Близько 2000 працівників культури та медіа отримали бронювання від мобілізації, – Мінкульт

Чому заброньовано працівників цирку

Голова Міністерства культури Ростислав Карандєєв зауважив, що діячі культури беруть участь у заходах відновлення ментального здоров'я.

Є діти, є сім'ї військовослужбовців, які потребують сьогодні уваги та культурно-освітньої послуги, яка допомагає їм вижити в умовах війни, збалансувати, на жаль, ту трагічну інформацію, яка йде зі всіх сторін,
– зазначив він.

Він додав, що це значна місія для всіх працівників, які працюють там, зокрема, для 155 членів дирекцій державних мобільних циркових колективів, серед яких лише 46 є військовозобов'язаними.

"Ми забронювали лише 14, а вісім людей мобілізовані, тому залишилось 32 незаброньованих. Ми забронювали лише критичну частину людей, без яких цьому підприємству немає сенсу працювати", – підкреслив очільник Мінкульту.

Карандєєв додав, що діячі колективів також залучені до роботи у віддалених місцях, куди не їдуть великі колективи, зокрема, деокуповані території, прифронтові регіони, а також госпіталі, де основна авдиторія – українські військовослужбовці.

Бронювання для працівників цирків: що відомо

  • 8 квітня з'явилася інформація, що за наказом Мінкульту, "Пересувний цирк України" є критично важливим підприємством, тому його працівникам буде надано бронювання від мобілізації.
  • Це викликало хвилю обурення у мережі, тому Мінкульт відреагував на хейт. Там заявили, що, це прояв неповаги до тих, хто чесно та якісно виконує свою роботу, та наголосили, що "це не вуличне шапіто".
  • Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський також відреагував на бронювання працівників цирку. Він зазначив, що "потрібно бронювати людей, які є унікальними у своїх професіях".