Тимчасовий виконувач обов'язків міністра Ростислав Карандєєв заявив, що обов'язок влади полягає у забезпеченні мінімальної спроможності функціонування кожного закладу культури, який не припинив свою діяльність навіть під час війни. Таким чином, бронювання отримали представники медіа та культурної сфери, причому не всі, а лише до 50 відсотків.
Дивіться також Рада прийняла закон про мобілізацію: коли набуде чинності і в Україні запрацюють зміни
Бронювання працівників культури та медіа
Сьогодні тема бронювання дуже емоційна, особливо для родин, де є загиблі, хто воює на фронті. Для них навіть саме слово, що хтось уникає мобілізації, є складним для сприйняття. Лозунг "все для фронту – все для перемоги" дуже актуальний,
– зазначив Карандєєв.
За його словами, влада має забезпечити мінімальні умови для функціонування всіх закладів культури, які не зупинилися навіть у період війни. Таким чином, бронювання від мобілізації було надано працівникам медіа та культурної сфери, проте не для всіх, а лише для половини з них.
"1150 працівників культури та трохи понад 700 засобів масової інформації отримали бронювання від мобілізації за поданням МКІП, і я готовий захищати кожну людину, бо це зроблено аргументовано за чинними в Україні нормами", – підкреслив він
Карандєєв закликав до спільної роботи із різними робочими групами для покращення ситуації і підкреслив важливість спілкування з громадськістю.
Зараз ми долучаємо до роботи міністерства різні робочі групи і працюємо разом, бо комунікація з людьми дуже важлива,
– додав тимчасовий міністр.
Він також відзначив, що критика щодо бронювання працівників сфери культури та медіа є неповагою до тих, хто відданий своїй роботі.
Законопроєкт про мобілізацію прийнято в цілому: що відомо
Народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що законопроєкт про мобілізацію був прийнятий в цілому в редакції, яку запропонував комітет з національної безпеки, оборони та розвідки. Втім, були виключені пункти, що стосувалися демобілізації військовослужбовців.
Тепер Володимир Зеленський має 15 днів для того, аби ретельно вивчити текст закону. Після ознайомлення він може підписати закон і цим самим взяти його до виконання та офіційного оприлюднення. У прикінцевих положеннях до закону про мобілізацію прописано, що він набуває чинності через місяць з дня його публікації.
Лідерка партії "Слуга народу" Олена Шуляк підкреслила, що законодавчі зміни для підвищення потужностей Збройних сил вимагали наші військові з Міністерства оборони та Генерального штабу.
Варто зазначити, що напередодні голосування за законопроєкт про мобілізацію з трибуни Верховної Ради виступив командувач Збройних сил України Юрій Содоль. Генерал пояснив причину необхідності прийняття цього законопроєкту.