Найбільш ймовірний варіант, при якому це може трапитись, – зміна складу ПАРЄ. Про це в коментарі 24 каналу розповів дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара.
Дивіться також: Нас б'ють, ми б'ємо: Україна готує відповідь на повернення Росії у ПАРЄ
Наразі та кількість депутатів, які проголосували за повернення Росії до ПАРЄ, свідчить: найближчим часом агресора повторно не виключать з організації. Ці євродепутати є ідеологічно, а дехто – й фінансово, вмотивовані.
Найреалістичніший варіант, в якому Росію можуть ще раз виключити з ПАРЄ можливий лише при зміні її складу. Більшість теперішніх євродепутатів зацікавлені у присутності РФ в Асамблеї, навіть не зважаючи на відверте порушення країною вимог організації.
Має змінитися політична конфігурація. Інакше це – фактично неможливо. Якби там (у ПАРЄ, – 24 канал) було більше консерваторів, то, безумовно, такого б не відбулося, це по-перше. По-друге, треба ж дивитися на підходи країн: наскільки вони залежні чи незалежні (від Кремля, – 24),
– зазначив Олександр Хара.
Як Росію повернули до ПАРЄ?
Євродепутати проголосували за ухвалення резолюції, яка передбачає зміну санкційного режиму та повернення Росії до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. Трапилось це в ніч на 25 червня. За проголосували 118 депутатів, 62 – були проти, 10 – утримались. Хто як голосував – читайте за посиланням.
Чому Росію довелось повертати у ПАРЄ?
Бо у 2014 році російську делегацію позбавили права голосу в ПАРЄ через агресію проти України та анексію Криму.
У відповідь Російська Федерація припинила свою участь у роботі міжнародної організації й увесь цей час не платила внески. Цілих 5 років у ПАРЄ потужне проросійське лобі неодноразово робило спроби повернути російську делегацію, але марно. Та тепер їм це вдалося.
Українська делегація через це призупиняє свою діяльність в організації.
Які країни проголосували за повернення Росії до ПАРЄ: інфографіка 24 каналу
Важливо: МЗС відкликає посла України при Раді Європи: що відомо