Звернення демократів до американського лідера було підписане 30 червня. Про це 24 каналу розповів політичний аналітик та історик зі Сполучених Штатів Армен Чібухчян.
До речі За яких умов Байден погодиться говорити з Путіним: експерт припустив, чи приїде диктатор на G20
Сумнівалися в ЗСУ
На той час Росія продовжувала захоплювати території України. І, на думку аналітика, якщо вірити, що демократи підписали листа 30 червня – це означає, що вони сумнівалися в нашій силі.
Якщо вони підписали 30 червня, то тоді ще не вірили в ЗСУ та Україну. А били тривогу й хотіли, щоб Байден обов'язково увійшов у переговорний процес з Росією,
– відзначив Чібухчян.
Утім, американські посадовці наголошують, що зараз не написали б подібного листа, адже бачили до яких небачених звірств російські загарбники вдаються території нашої держави. Крім того, станом на сьогодні ситуація на фронті кардинально змінилася – ЗСУ контрнаступають й чиновники США за цим також спостерігають.
Внутрішня боротьба або витік інформації
Демократи на місцях ведуть боротьбу з республіканцями, які мають зовсім іншу риторику. На думку аналітика, щоб успішніше протистояти своїм суперникам у боротьбі за владу демократи могли піти на такий крок та підписати відповідного листа.
Крім того, напередодні виборів до Сенату Сполучених Штатів міг статися витік інформації, щоб погіршити репутацію демократичної партії. Адже цей випадок був зовсім не на користь демократів.
Я припускаю такий варіант, що був спеціальний витік інформації, щоб підставити демократичну партію,
– сказав політичний аналітик.
Чібухчян припустив, чому демократи закликають Байдена до перемовин з Росією: дивіться відео
Переговори з Росією: останні новини
- Лідер Туреччини Реджеп Ердоган не полишає надій організувати зустріч президентів України та Росії. Ба більше, йому здається, що Путін став до них відкритішим.
- Водночас російські так звані опозиційні ЗМІ заявили, що очільник Кремля не зацікавлений у підписанні мирних договорів та завершення війни. Так, Путін має намір взяти оперативну паузу, щоб підготуватися до нового наступу в лютому – березні 2023 року.
- Президент України Володимир Зеленський назвав умови, за яких наша країна зможе вести діалог з Росією. За його словами, це зміна влади у країні-агресорці, припинення війни та повага з боку Москви до суверенітету, територіальної цілісності та Конституції нашої держави. Крім того, є важливий нюанс – це має бути саме діалог, а не ультиматуми.
- 15 листопада в Індонезії стартує саміт Групи двадцяти. Президент США Джо Байден відмовляється зустрітися з Путіним під час саміту G20. Він не хоче бачити диктатора навіть у коридорі чи на спільному фото лідерів держав.