Про це 24 Каналу розповів військовий аналітик Олексій Гетьман. За його словами, F-16 мають більшу вантажопідйомність, а отже зможуть використовувати більше ракет за один виліт.

Читайте також Інакший підхід: військовий експерт назвав головну перевагу західних літаків над радянськими

Більше ракет будуть вражати російські цілі

Олексій Гетьман розповів, що важливою перевагою F-16 над радянськими літаками, які використовує Україна – є відбиваюча поверхня. Російські радари можуть одразу засікати виліт радянських літаків й спрямовувати до них засоби ППО. Поверхня F-16 не дозволяє їх засікати російськими радарами, а тому росіянам це буде зробити значно важче.

Окрім цього, літак F-16 може підняти орієнтовно 4 ракети, в той час як радянські максимум 2.

"Дві ескадрильї F-16 та далекобійні ракети дадуть можливість завдавати дуже потужних ударів вглиб окупованих територій" – сказав аналітик.

Які ще переваги має F-16

За словами Олексія Гетьмана, всього у світі було випущено 4 650 літаків F-16. Це легкий бомбардувальний й найкращий літак цього класу. Понад 3 000 одиниць перебуває на озброєнні країн НАТО.

Також цей літак може використовуватись як 3 літаки, тобто він може бути і винищувачем, і бомбардувальником, і штурмовиком.

Олексій Гетьман розповідає, чому Україні потрібні саме F-16: дивіться відео

На думку військового аналітика, додатковою перевагою F-16 є наявність ремонтних баз в країнах, які є сусідами України.

При цьому може повторитись ситуація, як з танками, коли Велика Британія надала свої танки Challenger 2, а інші країни надали Leopard. За словами Олексія Гетьмана, аналогічна ситуація може відбутись й з літаками. Велика Британія може надати ескадрилью літаків Tornado або Eurofighter, а інші передадуть F-16.

Гетьман зазначив, що на відміну від ситуації з танками Leopard, коли Німеччина довго вагалась, чи дозволяти третім країнами постачати танки в Україну, США не мають такої заборони, а отже для цього потрібне тільки політичне рішення.

Тут ситуація трохи відрізняється від ситуації з танками, бо тоді потрібно було отримувати дозвіл від тих, хто має ліцензію, а тут дозвіл одразу є,
– зазначив аналітик.

Також Олексій Гетьман наголосив, що США виділили кошти на підготовку українських пілотів саме для F-16, а тому Україна може отримати різні літаки, але F-16 точно будуть.

Що заявляють партнери про постачання літаків

  • Польща заявила, що готова передати Україні літаки F-16, але не буде робити це першою, а хоче, щоб інші країни НАТО ухвалили аналогічні рішення.
  • Велика Британія може надати свої літаки Україні. Поки що невідомо, про які моделі йдеться, але під час візиту Володимира Зеленського до Лондона, прем'єр-міністр Ріші Сунак оголосив про навчання для українських пілотів на літаках західного зразка.
  • Держсекретар США Ентоні Блінкен не сказав прямо, що США будуть постачати F-16 Україні, але заявив, що США будуть робити висновки про те, що є найнеобхіднішим та що може бути найефективнішим для України. Раніше їхні заяви були більш категоричними.