Що трапилось?
Українській віце-прем'єрці Іванні Климпуш-Цинцадзе, що відповідає за європейську та євроатлантичну інтеграцію, заборонили прохід на саміт Україна-ЄС. Політикиню не знайшли у переліку учасників зустрічі, хоча вона – одна з головних держслужбовців з питань євроінтеграції й представники ЄС очікували її участі.
Важливо: У Києві пройшов саміт Україна – ЄС: фото
Яка позиція в цьому питанні віце-прем’єрки?
Зі слів держслужбовиці, її виключили зі списків за консультацією Володимира Гройсмана.
У мене є всі підстави вважати, що це були проведені прем'єр-міністром України якійсь неофіційні консультації щодо того, щоби вилучити мене з цих списків. Я це розцінюю як саботаж, як неготовність прем'єра працювати на подальше зближення з Європейським Союзом.
– сказала вона журналістам.
Що відповіли у Гройсмана?
Так, прес-секретар Гройсмана Василь Рябчук відповів, що Климпуш-Цинцадзе не включили до складу делегації у апараті президента.
"З приводу заяви віце-прем'єра Іванни Климпуш-Цинцадзе. Дуже дивно, що профільний урядовець не знає: склад делегації на саміт Україна-ЄС формує президент, а не прем'єр-міністр", – сказав він.
Рябчук припустив, що це може бути політичною грою кандидата в народні депутати від партії Петра Порошенка, ймовірно, для того, аби набрати додаткові бали.
Те, що сталося, на мій погляд, має лише одну причину. Замість того, щоб передзвонити мені і сказати, що є якась технічна проблема, когось не пускають... Я зробив би заходи, щоб врегулювати цю проблему, якщо б я про неї знав. Замість цього віце-прем'єр-міністр йде і влаштовує скандал прямо на вході в Маріїнський палац,
– сказав Гройсман.
Що відомо про Саміт Україна-ЄС?У понеділок, 8 липня, в Києві пройшов 21-й саміт Україна-ЄС, який також відвідали Президент Європейської ради Дональд Туск і президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер. Вони разом із президентом України Володимиром Зеленським обговорили безпекові питання, пріоритети політичних, економічних і соціальних реформ, стан імплементації положень, угоди про асоціацію між Україною та ЄС та інші питання.
Так, Дональд Туск пообіцяв у подальшому підтримувати Україну та сказав, що пишається тим, що мав змогу працювати в у контексті спільних інтересів.
Також там підписали п’ять угод про співпрацю з Євросоюзом. Мовиться про угоди, що передбачають фінансування: другої фази проекту U-LEAD, заходу "Антикорупційна ініціатива – друга фаза", "Підтримка громадянського суспільства та культури", "Підтримка ЄС для Сходу України" і "Програма технічної співпраці 2019 року".