Як розповів речник російського президента Дмитро Пєсков, річ у тім, що Зеленський у останній момент скасував свій приїзд на Світовий форум Голокосту. Натомість російський президент був на ньому присутнім, пише ТАСС.

Важливо! Вже розпочали переговори з Росією, – Зеленський про новий обмін полоненими

Тому, за його словами, була велика ймовірність принаймні короткої зустрічі російського та українського президентів, але вона так і не відбулася.

Додамо, що Путін вже виїхав із Єрусалиму, де проходив форум, у Вифлеєм. Тут наразі тривають його перемовини з президентом частково визнаної Палестини Махмудом Аббасом, пишуть російські ЗМІ.

Цілком імовірно, що це буде останній захід на 23 січня для Путіна в Ізраїлі. Раніше була інформація, що увечері він має вилетіти назад у Росію.

Зверніть увагу! Пропагандисти спробували поставити питання Зеленському в Давосі: що їм відповів гарант – відео

Чому Зеленський скасував свій візит на Світовий форум Голокосту

У межах свого візиту до Ізраїлю український президент Володимир Зеленський серед іншого спершу планував відвідати й форум пам’яті Голокосту. Цей захід присвячено 75-й річниці звільнення концтабору Аушвіц (Освенцім).І на нього мали б завітати понад 60 делегацій з різних країн.

Щоправда, в останній момент Зеленський передумав. Як пояснив гарант, своє та місце української делегації він вирішив передати тим, "хто пережив цю страшну трагедію". Водночас він послався на пресу, додавши, що так само вчинили деякі міністри ізраїльського уряду.

Вважаю, що це правильно. До того ж , це жодним чином не скасовує вшанування пам’яті жертв однієї з найстрашніших трагедій ХХ століття з боку делегації України. Братимемо участь у всіх передбачених заходах і проведемо заплановані зустрічі. Але на головний захід мають потрапити ті, хто на це найбільше заслуговує. Ті, хто здійснив найвеличніший подвиг – зберіг життя тоді, коли його практично неможливо було зберегти,
– зауважив Зеленський.

Поки у Ізраїлі український президент відвідав лише Стіну плачу. Примітно, що тут він з'явився у традиційному головному уборі євреїв – кіпі. Біля Стіни плачу український президент долучився до молитви за мир в Україні.

Загалом у Зеленського в Ізраїлі заплановано зустрічі з:

  • президентом країни Реувеном Рівліним,
  • прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньяху,
  • спікером Кнесету (парламент у Ізраїлі) Юлієм Едельштейном.

Поки не було інформації, що принаймні одну з них буде скасовано.

Радимо ознайомитися! Торжество ко дню освобождения Освенцима: почему Путин должен молчать, но не Зеленский

Що відомо про зустріч Зеленського та Путіна в Ізраїлі

Напередодні російські ЗМІ оприлюднили інформацію, що друга зустріч Путіна та Зеленського пройде в Ізраїлі, куди лідери України та Росії прибули з візитами. Згодом у Офісі Президента зазначили, що їхня зустріч не є запланованою у межах візиту Зеленського. Щоправда, її імовірність у відомстві все ж не відкинули. У ОПУ додали, якби вони все ж зустрілися, український президент хотів би обговорити лише питання подальшого звільнення утримуваних осіб.

У Кремлі, зі свого боку, переконують, що запит на зустріч Зеленського та Путіна подавав офіційний Київ. Також тут припустили, якщо все ж Путін і Зенський зустрілися, їхня зустріч, найімовірніше, була б нетривалою, так би мовити "на ногах".

Сам Зеленський, перебуваючи у Давосі, зазначив, що можливість зустрічі вони розглядали.

Зустріч з Путіним є цілком імовірною. Зокрема, через те, що є багато тем, які варто було б обговорити. Наприклад, питання полонених, українців, кримських татар на території Росії Буде можливість – обговоримо це,
– розповідав він.

Водночас гарант підкреслив, що протягом найближчих двох днів в Ізраїлі у нього заплановано і багато інших зустрічей.

Цікаво! Україні оголосили війну: Клімкін відреагував на зміну конституції Росії