Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко пояснив 24 Каналу, що економією ми зможемо самі собі допомогти. Через втрату половини генерувальних потужностей єдиний шлях – скоротити споживання електроенергії.

Читайте також Понад 600 населених пунктів без світла: ситуація в енергосистемі 24 листопада

"Треба розуміти, що на сьогодні рівно половину наших генерувальних потужностей знищено, значно пошкоджено або захоплено. Саме тому ми опинились у ситуації, коли виникає цей дефіцит", – зазначив Харченко.

Крім того, впливає похолодання. З кожним градусом у мінус українська енергосистема потребує додаткових 200 мегаватів потужності, щоб покрити споживання. 200 мегаватів – це додатковий енергоблок, якого в нас немає. Тому єдиний спосіб уникнути вимкнення світла – саме на цей обсяг намагатися скоротити інше споживання.

Скільки споживають електроприлади
Скільки споживають електроприлади / Інфографіка 24 Каналу

Ситуація в енергосистемі контрольована

Натепер Україна компенсує дефіцит за допомогою європейських партнерів. Укренерго дуже добре вибудувала відносини з колегами з Румунії, Польщі, Словаччини.

Ми вчасно і в достатньому обсязі отримуємо допомогу, яка дає змогу, попри певний дефіцит в енергосистемі генерувальних потужностей, обходитись без будь-яких вимкнень,
– підсумував Харченко.

Якщо ж таки будуть планові вимкнення, то кожна область матиме свій ліміт, який розподілятимуть між споживачами. Відповідно не буде жодних переваг у якихось регіонів – усі вони матимуть свої обмеження.

Ситуація в українській енергосистемі: останні новини

  • На Івано-Франківщині через сильний вітер десятки населених пунктів залишились без світла. Протягом 24 листопада прогнозували ще більше погіршення погодних умов.
  • Через негоду вимкнули світло й на Львівщині. 26 населених пунктів повністю знеструмлені, ще 48 – частково. Над відновленням електропостачання вже працюють.
  • Раніше в мережі поширили інформацію про аварійні вимкнення світла в Києві. У ДТЕК наголосили, що ці повідомлення не відповідають дійсності.