Збройному виступу штурмовиків передувала серйозна політична криза. У 1923 році соціал-демократи, які були при владі в Німеччині, без спротиву віддали Франції Рурську область. Гітлер вважав такі дії зрадою національних інтересів країни та вирішив повалити владу.

Увечері 8 листопада 1923 року загони штурмовиків заарештували вищих посадових осіб Баварії, які виступали в залі пивного дому БюргербройкЕллер. Гітлер з пістолетом у руці застрибнув на стіл і оголосив "Національна революція почалася!". Після промови Гітлер оголосив себе імперським канцлером, а між найближчими соратниками розподілив міністерські портфелі.

Занепокоєна заворушеннями баварська влада почала стягувати силовиків. Зранку наступного дня, коли Гітлер на чолі колони штурмовиків вирішив рухатись у центр Мюнхена, щоб переманити на свою сторону військових, дорогу йому перегородили поліцейські.

Невідомо, хто саме почав стрілянину, але перший залп поліції розсіяв колону штурмовиків. Загинули 16 людей, чимало отримали поранення. Гітлер не постраждав, його разом з найближчими соратниками заарештували та засудили до ув'язнення у тюрмі Шпандау.

Саме невдалий мюнхенський путч і став причиною того, що вже через 10 років Гітлер прийшов до влади та отримав посаду рейхсканцера, а Націонал-соціалістична робітнича партія стала найвпливовішою силою у Німеччині. Адже завдяки заколоту майбутній фюрер отримав величезну популярність та привернув увагу до своїх ідей.