Новий закон про мобілізацію набув чинності 18 травня 2024 року. Усі військовозобов'язані мають оновити свої військово-облікові дані протягом 60 днів. Їм також буде обмежений доступ до певних адмінпослуг без військового квитка. Про це міністр юстиції Денис Малюська розповів у інтерв'ю Еммі Антонюк.

Дивіться також У підприємств буде можливість забронювати до 100% працівників, – нардеп

Військовий квиток будуть вимагати частіше

Міністр пояснив, що закон про адміністративні послуги передбачає, що при зверненні громадян за якоюсь послугою держава може вимагати у них військово-облікові документи. Така вимога, на думку Малюськи, дозволить військовозобов'язаним "з'являтись на радарах держави".

Я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такі механізми (вимога надати військові документи, – 24 Канал). Але, на моє переконання, він буде з'являтись все частіше. Все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ,
– зазначив міністр юстиції.

За словами Малюськи, для цього не треба навіть масштабні реформи проводити, бо українське законодавство вже передбачає можливість вимагати військовий квиток. Він говорить про "сотні, якщо не тисячі" послуг, при наданні яких можуть попросити надати військово-обліковий документ.

Членів сім'ї військовозобов'язаних нові норми не стосуватимуться

Денис Малюська також наголосив, що для певних послуг таку вимогу не будуть запроваджувати. Маються на увазі послуги, що стосуються членів сім'ї військовозобов'язаного та дітей військовозобов'язаного. Він запевнив, що для критично важливих послуг такої вимоги не будуть запроваджувати.

Військово-облікові документи, за словами міністра, вимагатимуть лише при наданні послуг, потрібних для "гарного життя та особистого комфорту" військовозобов'язаного.

Мобілізація в Україні триває

  • За словами президента Зеленського, у середині травня темпи мобілізації зросли. Президент нагадав, що в Україні триває призов до армії з першого дня повномасштабного вторгнення через введений у країні воєнний стан. Тому якщо ми хочемо зберегти нашу державу, – то треба мобілізацію відстояти.
  • Міністерство оборони запустило сайт, де охочі можуть підшукати собі вакансію у Збройних Силах України. Так, оборонне відомство запустило сайт "Будь собою". Функціонал платформи дозволяє обрати війська та спеціальність.
  • В Україні окремі підприємства матимуть можливість забронювати 100% працівників, а окремі – до 50%, якщо підпадатимуть під відповідні критерії.
  • Нардеп Федір Веніславський також розповів про нові правила бронювання. За його словами, конкретний перелік підприємств, які є критично важливим, буде визначати конкретне міністерство і подавати цю інформацію до Міністерства економіки.