Візит нібито скасували минулого тижня, через два дні після того, як Помпео надійшла пропозиція відвідати Україну. Про це повідомляє Сергій Лещенко на своєму каналі в Telegram із посиланням на колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера.
До теми: Імпічмент Трампа: у США проголосували за процедуру і правила – деталі
За словами Пайфера, які наводить Лещенко, українська влада пов'язує таке рішення держсекретаря США з розслідуванням у справі імпічменту президента США Дональда Трампа.
Хто ще міг бути причетним до розмови Трампа і Зеленського?
Американські ЗМІ з’ясували, що у скандалі із телефонною розмовою Володимира Зеленського та Дональда Трампа замішані понад 20 чиновників. Серед них:
- Адвокат Трампа Рудольф Джуліані,
- Кандидат на пост президента США Джо Байден і його син Гантер,
- Генпрокурор США Вільям Барр,
- Держсекретар Майкл Помпео,
- Віцепрезидент США Майк Пенс,
- Виконувач обов’язків директора Нацрозвідки США Джозеф Магуайр,
- Колишні генпрокурори Юрій Луценко та Віктор Шокін,
- Імена помічника Президента України Андрія Єрмака,
- Спецпредставника США по Україні Курта Волкера,
- Колишнього посла США в Україні Марі Йованович та інші.
Також у скандалі фігурує ім'я президента Росії Володимира Путіна.
Що це за скандал і чому він виник?25 липня 2019 року під час телефонної розмови з українським президентом Трамп нібито пообіцяв Зеленському, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma. До цієї компанії причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена – Гантер.
25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови, що відбулася два місяці раніше. Повний текст українською мовою (переклад 24 каналу) – читайте тут. Її текст засвідчує: Трамп таки говорив Зеленському, що "було б добре", якби той вивчив справу Байдена.
Згодом обидва лідери заперечили, що під час розмови чинився будь-який тиск. Та саме через цей скандал у Палаті представників Конгресу оголошено початок формальної процедури імпічменту президента США.