Одним з пунктів, від якого держава вирішила відмовитися, стала модернізація аеропорту "Дніпропетровськ", розповів в ефірі проєкту право на владу харківський бізнесмен Олександр Ярославський, який і контролює аеропорт.

Важливо Уряд створить Стабілізаційний фонд на 124 мільярди гривень: на що витратять гроші

Восени 2019 року, коли було схвалено державний бюджет на 2020 рік, на аеропорт Дніпра планували виділити 1,2 мільярда гривень. Тепер ж від цієї ідеї планують зовсім відмовитися.

Народний депутат України від "Слуги народу" Олександр Трухін назвав ще низку напрямків, звідки Україна планує забрати гроші, які будуть спрямовані на Стабілізаційний фонд:

  • Державний фонд регіонального розвитку – 7,5 мільярда гривень;
  • підтримка агро-промислового комплексу – 4 мільярди гривень;
  • соціально-економічна субвенція місцевим бюджетам – 2 мільярди гривень;
  • субвенція місцевим бюджетам на підтримку розвитку ОТГ – ще 2 мільярди гривень.

В усіх цих випадках державне фінансування зведено до нуля. Та навіть цей невеликий перелік є доволі показовим – держава передовсім відмовляєть від підтримки різних регіональних проєктів.

Фактично новий проєкт держбюджету можна назвати прихованим секвестром. Якщо буде такий підхід, то, мабуть, це і буде секвестр, – заявив Трухін.

Що таке секвестр?В економіці секвестр – це скорочення усього державного бюджету або окремих його пунктів. Це може бути просто урізання певних пунктів фінансового документу або ж шляхом "перепису Дубілета" перемножування усього бюджету на певний коефіцієнт.

Причинами секвестру є невиконання державного бюджету, що може бути спровоковане різними чинниками. Наприклад, таке може статися внаслідок прорахунку чи за умов кризової ситуації, як от зараз.