Це дуже важливо та безпосередньо впливає на думки певних країн. Про це 24 Каналу розповів головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус, зауваживши, що найбільше це впливає на країни Балтії, які розуміють, що у випадку можливої війни Росії проти НАТО – насамперед удар може бути по їхнім країнам.
Цікаво "Тигр на папері" – готуватися до найгіршого․ Які шанси в Європи вистояти у війні без США?
Європейці бояться за свої домівки
Можлива війна проти НАТО вже не питання "колись". Дослідження німецької ради з питань зовнішніх відносин показали, що війна в Європі, у випадку поразки України, – питання 6 – 10 років.
Безумовно подібні дослідження впливають на позицію європейських лідерів. Вони також формували початок більш суттєвої військової допомоги від Німеччини України й заяву Еммануеля Макрона,
– зазначив Ус.
Раніше президент США Джо Байден заявляв, що американських військ в Україні не буде. Зараз, коли вже розмовляють про можливу війну Росії і ЄС на території саме країн Європи – ця позиція критикується.
"Ми не можемо казати, що Франція точно відправить свої війська, Макрон про це не казав. Але це вже рух у вірному напрямку, принаймні від позиції "ні в якому разі" до позиції "все може бути". Чи будуть війська в Україні? У перспективі я не виключаю, що будуть, тому що все ж таки є ризик того, що у разі перемоги Росії війна далі приходить у домівки європейців", – пояснив Ус.
Водночас до того, як теоретично відправити свої війська – партнери надаватимуть Україні усе необхідне озброєння, щоб не дати росіянам сильно просунутися. Втрата Авдіївки хоч і має негативне значення, водночас є додатковим аргументом, адже демонструє до чого призводить бездіяльність союзників. Відповідно, якщо вони не хочуть воювати самі, то їм треба швидше надавати усе необхідне.
Допомога Україні: останні новини
- У США демократи та республіканці ніяк не можуть дійти згоди та ухвалити виділення Україні військової допомоги. Однак після особистої зустрічі з Джо Байденом спікер Палати представників США Майк Джонсон готується зробити крок щодо допомоги Україні. Ба більше, частина його партії через це почала шантажувати політика відставкою.
- У 2024 році Париж має надати Києву щонайменше 300 авіабомб AASM Hammer. Ці бомби підходять не тільки для старих радянських літаків, а також для французьких та американських сучасних винищувачів F-16.
- Україні критично бракує артилерійських снарядів, але Чехія знайшла, де можна їх узяти. Першу партію 155-міліметрових боєприпасів ЗСУ можуть отримати вже найближчими тижнями.