Воно не часто ламається, тому у ДТЕК є обмежений ресурс такого обладнання. Про це 24 каналу розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.
Важливо Світло, вода та мобільний зв'язок: що робити, якщо знову виникнуть проблеми
Потрібен час на закупівлю обладнання
Він зауважив, що закупки обладнання для відновлення енергосистеми відбуваються. Утім, ДТЕК не може дуже швидко їх реалізувати.
На все потрібен час. Це (закупка обладнання – 24 канал) може займати навіть місяці,
– пояснив експерт Інституту енергетичних стратегій.
Крім того, обладнання, що надходить дуже часто є вживаним. За словами Корольчука, це не є проблемою. Однак потрібен час на те, щоб його доставити та установити.
Тоді як, щоб отримати нове обладнання потрібно записуватися на його виробництво. Тож про таку можливість зараз навіть не мовиться.
Корольчук пояснив, що ДТЕК потрібен час на закупівлю нового обладнання: дивіться відео
Обладнання коштує мільйони доларів
Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук розповів, що певну кількість обладнання змогли придбати. Втім, його вартість сягає сотень мільйонів доларів.
Наразі вже є певні складності з купівлею цього обладнання, адже це дуже дорого,
– зазначив Сахарук.
Також він додав, що ДТЕК працює над тим, як його придбати чи отримати від наших партнерів. Зараз це проблема для всіх енергетиків.
Крім цього, Сахарук зазначив, що суми збитків для ДТЕК також сягають сотень мільйонів доларів.
Зауважте Можуть замерзнути труби в будинках: Плачков пояснив, в якому випадку це трапиться
Атака Росії на критичну інфраструктуру: що відомо
- Зранку 31 жовтня країна-агресорка завдала нового масованого ракетного удару по об'єктах критичної інфраструктури України. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок ворожих атак було пошкоджено 18 об’єктів, більшість із яких енергетичні.
- Нові пошкодження ускладнили ситуацію в енергосистемі України. Для ліквідації аварій після ракетних ударів введені локальні обмеження споживачів в межах областей.
- Крім того, внаслідок ракетного обстрілу окупантів було пошкоджено енергооб'єкт біля Києва. Через це 80% споживачів столиці залишилися без водопостачання.
- Україна під'єднана до енергосистеми ЄС і тому зможе отримувати європейську електроенергію. Втім, міністр палива та енергетики України у 2005 – 2006 роках Іван Плачков зауважив, що вона дуже дорога й безплатно нам її не даватимуть.