Росія посилює свої позиції після того, як атакувала у сирійському регіоні Ідліб турецьких військових. Про судна, які прямують до берегів Сирії, повідомляє видання Daily Sabah.

Звернуть увагу: Авіація Росії напала на Туреччину в Сирії: загинули 33 військові – відео

Два російських фрегати з крилатими ракетами "Калібр" йдуть в Середземне море до берегів Сирійської Арабської Республіки,
– йдеться повідомленні.

Офіційний представник Чорноморського флоту Олексій Рульов заявив, що "Адмірал Макаров" і "Адмірал Григорович" почали проходження турецьких проток Босфор і Дарданелли в напрямку Середземного моря.

За його словами, вони планово перейдуть зі Севастополя в далеку морську зону. А там увійдуть до складу сил постійного угруповання Військово-морського флоту (ВМФ) в Середземному морі.

Російські фрегати перетнули Босфор: дивіться фото

Протока Босфор: дивіться карту

Чому Росії загрожує перекриття Босфору?Протоки Босфор і Дарданели з обох боків Мармурового моря, яке є внутрішньотурецьким, фактично сполучають Чорне море з Середземним. Таким чином цей маршрут є найближчим морським від Росії до Сирії.

Якщо Туреччина перекриє для Росії Босфор, це відчутно ускладнить можливість останньої перекидати війська на допомогу режиму Башара Асада.

Основне про загострення в Сирії

  • Увечері 27 лютого російська авіація атакувала турецький конвой у Сирії. В результаті, загинули щонайменше 33 військових, багато людей поранені.
  • Після авіаудару президент Туреччини Реджеп Ердоган скликав термінову нараду Ради нацбезпеки. Деякі ЗМІ пишуть, що зранку ймовірно буде оголошення про початок війни Сирії.
  • У відповідь на дії російської авіації турецькі війська розгорнули атаку по усіх відомих їм об'єктах режиму Башара Асада, якого підтримує Росія у Сирії.
  • Після нападу у Стамбулі біля генконсульства Росії зібралися активісти, які звинувачували росіян у вбивстві турецьких героїв.
  • Через загострення в Сирії ООН вже опублікувала заяву на своєму офіційному сайті. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш "закликав до негайного припинення вогню", а також він висловив особливу стурбованість у зв'язку зі зростанням ризику для цивільних осіб.

Що треба розуміти про ситуацію в Сирії інфографіка 24 канал
Що треба розуміти про ситуацію в Сирії / Інфографіка 24 каналу

Що відомо про війну Росії й Туреччини у Сирії

  • Сирійський президент Башар Асад має наміри контролювати всю територію країни. Утім, майже третину Сирії тримають опозиційні угруповання за підтримки Туреччини та курдів, які отримують підтримку від США.
  • Незмінним союзником Асада у громадянській війні є Росія, яка надає підтримку його сирійській арабській армії (САА) та зацікавлена у зміцненні уряду. РФ хоче зміцнити свій вплив на Близькому Сході, тому беззаперечна перемога Асада є для них головною метою цієї війни.
  • Водночас Туреччина також воює за власні амбіції на близькому Сході, а також проти курдів – щоб відтіснити їх від власного кордону, тим самим унеможлививши сепаратизацію регіону.