Фундаментальних чинників, які впливатимуть на курс гривні найближчим часом наразі немає. Про це 24 каналу розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса.
Зверніть увагу Курс долара після війни: експерт спрогнозував ймовірний сценарій
Експерт зазначив, що на сьогодні немає підстав для послаблення гривні до рівня 50 гривень за долар до Нового року.
Курс визначений – є агрегатор, який показує курс на "кешному" ринку. Там є коливання від наявності "кешу" від коливань. До прикладу, під час початку російського ракетного терору ми побачили черги за пальним й що підскочив "кешовий" долар від 41 до 42 гривень. Зараз він повернувся назад,
– пояснив фахівець.
Читайте також Скільки грошей Україна витрачає на війну та як це впливає на курс гривні
За його словами, в останній місяць ситуація на валютному ринку в Україні стабілізувалася.
"Більше стало грошей – їх почали давати західні партнери, починаючи з серпня. Також "зернова угода" дуже допомогла і значно збільшився експорт. Тому наразі якихось причин для послаблення національної валюти немає. Водночас ми розуміємо, що поки буде війна – продовжиться психологічний тиск", – вказав банкір.
На його думку, будь-які "форс-мажори" та "різкі рухи" завжди викликають міні-панічні або ж панічні настрої, коли "всі побігли і я побіжу".
"Але саме зараз фундаментальних економічних причин для додаткового тиску на гривню немає", – резюмував Фурса.
Радимо Долар продовжує зміцнювати позиції: чи готовий центробанк США змінити свій план
Вас також може зацікавити – що відбувається з курсом долара: дивіться відео
Ситуація з гривнею: що відомо
- На думку НБУ, наступного року курс гривні до долара буде міцнішим, ніж регулятор заклав у бюджеті. Як розповів міністр фінансів Сергій Марченко, бюджет 2023 року закладений на середньорічний курс від Мінекономіки – 42,2 гривні за долар.
- Водночас на тлі масованих ракетних ударів по Україні курс долара почав зростати. Схоже, уникнути тимчасового послаблення гривні не вийде.
- Також стало відомо, що за три дні українці придбали військові облігації в Дії на 25 мільйонів гривень. Найпопулярнішими стали Донецьк та Маріуполь.