Переможець сам із Кіровоградщини. Вчителька української мови Гайворонського ліцею №1 Людмила Горобець розповіла, як вчиться Роман.

Важливо Помилки допустили усі: оголосили імена переможців радіодиктанту – 2022

Як Роман Гладик готувався до написання радіодиктанту

Школяр із першого класу навчається на відмінно, уточнила вчителька. Радіодиктант писав вперше. Через війну, до слова, діти у цьому закладі освіти вчаться онлайн.

Текст діти писали вдома. Роман казав, що Ада Роговцева трішки поспішала, тому він переписав свій диктант з чернетки і ввечері 9 листопада відправив його на перевірку,
– розповіла вчителька.

Також вона уточнила, що хлопець не хотів про свій результат розповідати вчителям. Натомість тепер усі ним пишаються. Про учня відгукуються як про спокійного, відповідального та дисциплінованого. У школі його привітали з досягненням.

Роман натомість каже, що до написання радіодиктанту не готувався. Більше того, зізнається, результат для нього неочікуваний.

Українська мова – один з найулюбленіших предметів у школі. На радіо сказали, що переможці отримають подарунки – диплом та книгу. Я завдячую такому високому результату своїм вчителям,
– додає Роман.

Та переконує що писати радіодиктант відтепер планує щороку.

Читайте В Україні провели радіодиктант – 2022: відео та правильний текст

Що відомо про Радіодиктант національної єдності – 2022

  • Радіодиктант національної єдності – 2022 відбувся 9 листопада об 11:00 годин за київським часом.
  • Авторкою тексту цьогорічного тексту стала українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик. Читала його акторка театру та кіно, Герой України Ада Роговцева.
  • Радіодиктант звучав по всій країні на хвилях Українського радіо та Радіо Культура.
  • Водночас флешмоб укотре вийшов за межі радіоформату. Його наживо транслювали на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного мовлення.
  • До слова, написання Радіодиктанту – 2022 адаптували до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу облаштовували студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.
  • Цього року з міркувань безпеки не організовували великі локації для охочих написати радіодиктант. Але зробили невеличкі локації в різних точках України і відразу – у бомбосховищах. Таким чином убезпечили людей, які долучаться. Але їх насправді небагато.
  • Організатори радіодиктанту наголосили: багато з тих, хто писали цей диктант, не стримували сліз.
  • Після того, як Ада Роговцева прочитала текст радіодиктанту, ведучий Роман Коляда не зміг стримати сліз. Річ у тому, що текст радіодиктанту – 2022 називався "Твій дім". Він про омріяну домівку кожного, яка під час війни перетворилася на фортецю. Натомість будинок Коляди під час повномасштабного вторгнення повністю знищили росіяни.
  • Українці писали диктант національної єдності і на фронті, і в умовах, коли зникає електроенергія, і під час повітряної тривоги.
  • Авторка цьогорічного радіодиктанту Ірина Цілик зізналася, що отримує нескінченну хвилю відгуків після того, як радіодиктант завершився.
  • До слова, багато хто не розчув назву на початку. Таким чином у багатьох вийшла спільна помилка.
  • Також українці встановили рекорд під час написання радіодиктанту.