Так, Міносвіти шукає варіанти покращення безпекової ситуації у закладах освіти. Очільник міністерства Сергій Шкарлет назвав варіанти, які розглядають.

До теми "У розпал обстрілу": на Київщині діти знайшли збиту ракету і несли її до школи

У школах з'являться відеоспостереження та металодетектори

МОН ініціювало створення Концепції безпечного закладу освіти. Над її розробленням працює міжвідомча група. Вона аналізує теперішню безпекову ситуацію у школах, вивчає міжнародний досвід з метою адаптації його до українських реалій. Також розробляє механізми упровадження нововведень.

Міністр уточнив, що школи відповідно до цієї концепції обладнають комплексом тривожної сигналізації (КТС) з під'єднанням до пунктів централізованого спостереження та реагування, стаціонарними металодетекторами та необхідними огорожами.

При цьому Шкарлет розповів, що у Держбюджеті на 2023 рік на спорудження укриттів у школах передбачили 1,5 мільярда гривень. До початку нового навчального року вони мають бути готові.

Читайте Шкарлет вважає, що не всі зруйновані школи в Україні варто відновлювати

Як зараз триває навчання в Україні

  • Росія масовано атакувала Україну ракетами 15 та 17 листопада.
  • Через терор агресора зазнав змін і процес навчання у закладах освіти нашої держави.
  • Навчальні заклади Київської області з 16 листопада до кінця тижня працюватимуть у дистанційному режимі, повідомили у Київській ОВА. У разі інших змін у навчальному процесі посадовці інформуватимуть додатково.
  • Через ракетні атаки росіян на Україну 16 листопада усі школи Буковини працюватимуть дистанційно. Чи продовжуватимуть в області онлайн-навчання, обласна влада вирішить та повідомить 16 листопада.
  • Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що від 17 листопада школи та садочки міста знову працюватимуть в очному режимі.