Про це йдеться в заяві організації "Родина Героїв Небесної сотні", яка представляє інтереси потерпілих у цій справі, опублікованій у фейсбуці.
Зверніть увагу: Новий голова Інституту нацпам'яті Дробович озвучив пріоритети роботи: основне
В організації зазначили, що ексберкутівці не є ні учасниками, ні жертвами конфлікту на Донбасі, а також не пов’язані із сепаратизмом.
Таке звільнення унеможливить завершення головного судового процесу у справах Майдану… Саме із цим процесом рідні загиблих Героїв Небесної Сотні і суспільство в цілому пов’язують головним чином свої надії на справедливість,
– йдеться у заяві.
Родини Героїв Небесної сотні вважають, що вимогою видати ексберкутівців Росія хоче розколоти суспільство і вчинити "ревізію оцінки Революції Гідності". А це в результаті може призвести до зміни курсу України з проєвропейського на проросійський.
Що родини Небесної сотні просять у Зеленського
- Не допустити втручання Росії в здійснення правосуддя в найбільш резонансній і історично важливій справі в Україні.
- Не допустити втручання і вплив Росії на прокурорів і суддів в цьому процесі.
- Не допустити неправосудного звільнення обвинувачених в цьому провадженні, що потягне зупинення судового процесу.
- Запобігти спробі Росії під виглядом кроків з вирішення конфлікту розширити його на всю Україну. Обмін ексберкутівців є саме цим.
- Не допустити розколу суспільства, хвилі акцій протесту, які очевидно стануться при спробі реалізації таких рішень.
Про можливий обмін ексберкутівців
Про те, що колишнім працівникам "Беркуту" готують зміну запобіжного заходу, стало відомо напередодні. Про це мають клопотати прокурори. Відповідне розпорядження їм дало керівництво ГПУ, повідомило Громадське, посилаючись на власні джерела.
Відповідно до отриманої інформації, рішення про обмін колишніх силовиків ухвалило вище керівництво країни.
На 24 грудня заплановане судове засідання у справі про вбивство 48 та поранення 80 людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. На ньому прокурорів мали би просити про зміну запобіжного заходу обвинуваченим.
23 грудня контактна група на переговорах у Мінську домовилася про обмін полонених у форматі "всіх на всіх" до кінця року.
Що відомо про покарання ексберкутівців, причетних до розстрілу Майдану
- Раніше з СІЗО відпустили ексберкутівця Олександра Маринченка, який є обвинуваченим у справі про розстріли на Інститутській, під домашній арешт.
- Сергію Тамтурі, який також є фігурантом справи, 24 жовтня пом’якшили запобіжний захід.
- Раніше Київський апеляційний суд відпустив з-під варти екскомандира харківської роти "Беркута" Віктора Шаповалова.
- Ще троє обвинувачених колишніх беркутівців – Олег Янішевський, Сергій Зінченко та Павло Аброськін – досі перебувають у СІЗО.