Факт такого правопорушення встановило слідство. Тож 19 січня НАБУ і САП повідомили екскерівнику "Нафтогаз України", який зловживав своїм службовим становищем, про підозру.
Цікаво Приховала оренду квартири на Печерську за 5 мільйонів: справу нардепки Шол розгляне суд
Не єдине преміювання себе
У 2018 році Коболєв ініціював розгляд Наглядовою радою питання про погодження виплати премії працівникам НАК "Нафтогаз України" за досягнення вагомих цілей та реалізацію важливих, стратегічних проєктів.
Після цього він підготував зміни та доповнення до Подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення. Ця премія, як підкреслили у САП, присуджувалася й членам правління, зокрема, самому ж Коболєву.
Коболєв визначив собі премію у розмірі 10 мільйонів доларів США. Однак, як зазначили у САП, він свідомо приховав інформацію про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи. Вони, згідно з законодавством, становлять не більше 36 посадових окладів на рік.
Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 гривень,
– підкреслили в САП.
Ба більше, за ті самі досягнення екскерівникові компанії виплатили премію також роком раніше, у 2017. Тоді сума премії становила у 12,49 мільйона гривень.
Що загрожує посадовцю
Правоохоронці повідомили, що протягом слідства службові особи НАК "Нафтогаз України" не сприяли розслідуванню. Вони ховали від слідства документи та матеріали компанії, які були необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.
Наразі Коболєву інкримінували вчинення злочину, передбаченого частиною 5 статті 191 КК України "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем". Тож тепер йому загрожує:
- позбавлення волі на строк від 7 до 12 років,
- з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років,
- з конфіскацією майна.
Зазначимо, що сам Андрій Коболєв також прокоментував підозру від правоохоронців. Він зазначив, що під час її підготовки знаходився за кордоном, однак одразу повернувся в Україну, щоб "не давати привід для звинувачень, що я кудись втік чи ховаюсь". Також він підкреслив, що збирається доводити свою правоту.
Що відомо про звільнення Коболєва з посади глави "Нафтогазу"
- Кабінет Міністрів України 28 квітня 2021 року після засідання акціонерів НАК "Нафтогаз Україна" звільнив голову правління Андрія Коболєва. На його місце тоді призначили Юрія Вітренка. Пояснили таке рішення, зокрема, мільярдними збитками компанії.
- Тоді ексголова "Нафтогазу" зазначив, що про кадрові рішення дізнався з новин. Сам же він не писав жодних заяв на звільнення.
- Діями уряду обурилися в "Нафтогазі". Там назвали це поверненням до практики ручного управління державними підприємствами.
- На зміну керівництва "Нафтогазу" тоді відреагували у Держдепі США, а також посли G7. Так, речник Держдепу Нед Прайс заявив, що повага до корпоративного управління важлива для підтримки впевненості у прихильності України реформам.