Таку думку висловив асоційований науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House, експерт Джеймс Шерр у інтерв'ю "ЛІГА.net".

"Підписання (меморандуму, – 24) було передумовою залучення США на сторону України і після цього американська допомога Україні була виключно важливою", – вважає Шерр.

Він додав, що важливим у підписанні є те, що Україна визнана Заходом як незалежна суверенна держава, яка відповідає принципам, зазначеним не тільки у Будапештському меморандумі, але й у всіх документах, підписаних після кінця Холодної війни, починаючи з Паризької хартії 1990 року.

Ви говорите про Будапештський меморандум, але є багато інших документів, на яких стоїть підпис представників Росії. Росія в лютому 2014 року оголосила війну всім правилам, передбаченим у цих документах,
– підкреслив експерт.

Та попри підписання такого важливого документу, меморандум не міг запобігти агресії Росії в Україні.

Читайте також: Політик розповів, хто із західних лідерів був проти виходу України з СРСР

"Будапештському меморандуму ніколи не відводилася роль оборонної угоди або оборонної гарантії. І він ніколи не передбачав, що Захід піде на війну проти Росії. Українцям, які вважають інакше, слід припинити обговорювати це, сісти і прочитати його. Не було ніяких оборонних гарантій Україні з боку Заходу. Не було ніякого передбаченого механізму безпеки, який запобіг би порушенню меморандуму Росією, якщо б вона захотіла і мала можливість це зробити", – пояснив Джеймс Шерр.