Американське видання The Washington Post писало, що навчання українських пілотів на F-16 завершиться не раніше літа наступного року. І одна з головних причин того – українські пілоти і наземний персонал don't speak English. Речник Повітряних Сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону розповів, чи справді мовний бар’єр затягує вишкіл наших пілотів на F-16.

Дивіться також США навчатимуть українських пілотів на F-16 за однієї умови

Мова – це не проблема

Речник Юрій Ігнат визнав, що труднощі зі знанням англійської в українських пілотів та наземного персоналу є. Втім, він не став би їх перебільшувати.

За словами Ігната, провідні видання, як The Washington Post, The New York Times, часто пишуть свої аналізи, посилаючись на неназвані джерела. Тому, по-перше він не хотів би коментувати такі джерела. А по-друге, ситуація з англійською в українських пілотів насправді не виглядає настільки драматично.

Речник наголосив, що пілоти та інші українські фахівці вивчають англійську мову, і це не становить великої проблеми. За його словами, в авіаційних інженерів з англійською гірше, ніж в пілотів. Однак усі вони вже почали вивчати іноземну мову в Україні, а потім разом навчатимуться у Великій Британії.

Водночас він визнав, що затягування процесу таки є.

Нам хотілося б якомога швидше відправити наших льотчиків, навіть, якщо йдеться про невелику групу пілотів, які достеменно знають англійську мову,
– сказав Ігнат.

Він вважає, що авіаційну термінологію можна цілком вивчити за кілька днів або тижнів.

Ігнат наголосив, що варто дочекатися відправки українських пілотів та подивитися, як проходитиме навчанння. Також речник Повітряних Сил визнав, що йому хотілося б, аби воно відбувалося у самих США, а не лише в Європі. На базах США є більші можливості та потужності.

F-16 для України: останні новини

  • У Пентагоні повідомили, що Джо Байден дозволив розпочати навчання українських пілотів на американських винищувачах F-16. Координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі назвав умову, за якої США візьмуть безпосередню участь у навчанні українських пілотів.
  • У Повітряних Силах прокоментували "зелене світло" від Байдена. Речник Юрій Ігнат заявив, що відправку першої групи пілотів на навчання можна чекати наприкінці літа 2023 року.
  • Експерт з авіації Валерій Романенко розповів, скільки приблизно може тривати підготовка пілотів на F-16. А військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан пояснив, чому США затягують із навчанням українців, і чому вказані терміни цього навчання є занадто завищеними.