Таку думку 24 Каналу висловив генерал армії, голова Служби зовнішньої розвідки у 2005 – 2010 роках Микола Маломуж. За його словами, протягом 4 – 6 місяців Україна не лише отримає F-16, а й стане повнокровним учасником коаліції винищувачів.
Дивіться також Чому Захід зволікав із рішенням про F-16 для України: пояснення топгенерала США
"Це кардинальне зрушення, яке запустить процес. Старт політичному рішенню дали США на засіданні "Великої сімки" в Японії. На зустрічі "Рамштайн" обговорили конкретні питання", – сказав Маломуж.
На "Рамштайні" відбулося зрушення щодо F-16 для України: дивіться відео
Зокрема, було взято до уваги такі проблеми:
- у яких країнах готуватимуть українських пілотів;
- які країни передаватимуть винищувачі;
- де будуть навчальні центри;
- де формувати відповідну інфраструктуру в Україні;
- системи забезпечення, ремонтні бази.
Підготовка ЗСУ до наступу
Колишній очільник зовнішньої розвідки зазначив, що загалом "Рамштайн" був присвячений підбиттю підсумків щодо стану підготовки ЗСУ до наступальних операцій. Він наголосив, що фактично всі програми або вже повністю реалізовані, або є на фінальній стадії.
Крім того, учасники зустрічі обговорили посилення системи ППО України.
"І Остін, і Міллі (очільник Пентагону Ллойд Остін і головнокомандувач армії США Марк Міллі – 24 Канал) наголосили на тому, що потрібно посилити систему ППО України. Вона має бути багатоешелонною й містити західні компоненти найкращих зразків", – додав Маломуж.
F-16 для України: головні новини
- Україна продовжує працювати над отриманням винищувачів F-16. Протягом наступних тижнів західні партнери розроблять тренувальну інфраструктуру для навчання українських пілотів.
- Союзники України сформували так звану коаліцію винищувачів. Велика Британія, США, Нідерланди, Бельгія та Данія нададуть Україні потрібну їй бойову авіаційну спроможність. До коаліції доєднається також Португалія.
- З огляду на ресурси Данії та Нідерландів, Україна може отримати одну – дві ескадрильї винищувачів, тобто загалом від 24 до 36 літаків F-16.