Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, прокоментувавши матеріал проросійського "політолога" Дмітрія Саймса з сумнівного видання The National Interest.

Дивіться також Швидка смерть для ворожих літаків: що відомо про ракету AMRAAM, яку Україна отримає до F-16

Варто зауважити, що Росія має порівняно невелику кількість літаків Су-57 – менше ескадрильї.

Яка різниця між F-16 та Су-57

Як наголосив Коваленко, порівнювати між собою Су-57 та F-16 не надто доречно. Це зовсім різні літаки.

Як на мене, то використовувати Су-57 проти F-16… Це – нонсенс. Якщо цей пан Саймс хоча б на одну десяту відсотка був би професіоналом, то не робив би таких заяв. Чому? Бо порівнювати за параметрами Су-57 та F-16 немає сенсу,
– зауважив Коваленко.

Насамперед F-16 – це легкий винищувач, а Су-57 – важкий. Якщо хтось і має перехоплювати американський літак, то це – МіГ-29 або ж МіГ-35.

Також виникає питання, чому ж тоді Росія досі не використовувала Су-57 у повітряному просторі України. Відповідь на це питання надзвичайно просте.

Росіяни розповідають, різні РЛС не можуть виявляти Су-57 і так далі. Чому ж тоді їх не використовували? Бо ці літаки – насамперед проєкт для розпилу бюджету. Су-57 не відповідає за параметрами літаку 5 покоління. Це – 4+++ покоління,
– зауважив Коваленко.

Дивіться розмову з Олександром Коваленком на ютубі 24 Каналу

Крім того, F-16 створювали з концепції знищення ворога ще до того, як він виявить сам літак. Там використовують далекобійні засоби ураження. Але Су-57 має один варіант, як виявити F-16.

Су-57 не має переваги над F-16 в контексті ракетного озброєння. Але він може мати підтримку від розвідувальної авіації. Наприклад, від А-50. Це під кожен Су-57 потрібен ще й розвідувальний А-50… Су-57 не з'явився в нашому повітряному просторі за останні 2 роки. Самі росіяни, які його створили, добре усвідомлюють, на що здатен цей літак,
– сказав Коваленко.

F-16 для України: коротко

  • У серпні 2023 року союзники ухвалили рішення щодо винищувачів F-16 для України. Нідерланди та Данія погодилися передати ці літаки. Згодом до них приєдналася і Норвегія.
  • Як повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, навчання українських пілотів вже триває. Процес відбувається як у США та Великій Британії, так і в Данії.
  • Поки невідомо, коли остаточно Україні передадуть F-16. У вересні в Нідерландах прогнозували, що це може статися десь у 2024 році.