Дональд Трамп, ігноруючи той факт, що Путін вкотре зневажив його заклик до повного припинення вогню, звернувся до України з вимогою негайно прийняти пропозицію російського диктатора. Володимир Зеленський вимушено дослухався, водночас зробивши "хід конем". Він запросив Путіна зустрітися у Стамбулі особисто, передає 24 Канал.
Дивіться також Шанс на мир чи обман Путіна: усе про заяви Росії та України про переговори й реакцію світу
"Наступні дні будуть вирішальними"
"Хоча ситуація залишається вкрай невизначеною, це – найреальніша надія на прогрес із початку війни", – пише The Economist.
Висловивши готовність прибути на переговори, Зеленський сподівається показати, що саме Путін блокує мир, і що Трамп нарешті це усвідомить. Водночас видання попереджає про небезпеку перемовин у Стамбулі. Радник із зовнішньої політики Юрій Ушаков уже озвучив для них серйозні умови. Він заявив, що перемовини мали б поновитися з того місця, де вони перервалися навесні 2022 року, та "враховувати реальну ситуацію на полі бою". Це є небезпечним для України. Ті попередні переговори так і не завершилися угодою, адже зачіпали "червоні лінії" для Києва, включно з радикальним скороченням Збройних Сил. Повернення до тієї точки може створити враження, ніби Зеленський марно пожертвував життями.
Інтенсивність публічної дипломатії свідчить про те, що за лаштунками ведуться серйозні торги – і що найближчі дні можуть справді стати вирішальними.
Очевидно, що Трамп залишається центром, навколо якого обертаються всі сторони, коригуючи свою риторику відповідно до його висловлювань і постів у соцмережах.
Проблема для Трампа полягає в тому, що Путін також веде свою гру – жорстку й непоступливу. Вимога чотирьох європейських лідерів у Києві полягала в тому, щоб Трамп зайняв твердішу позицію щодо Путіна. Але Трамп поки що ухилився від цього, натомість уникаючи прямої конфронтації з російським лідером.
Видання припускає, що припинення вогню таки не буде, адже Путін уперто відмовляється навіть обговорювати його, а Трамп поки не тисне на нього. Якщо переговори у Стамбулі відбудуться, то навряд чи дадуть швидкий результат. "Інакше кажучи, шанси на драматичні зміни невеликі – але принаймні вони є", – пише The Economist.