Таку думку 24 Каналу висловив політолог Валентин Гладких, зазначивши, що Дональду Трампу треба визначитися з цілями, які він собі поклав щодо відносин із Китаєм і Росією. На його думку, якщо лідер США хоче розсварити ці країни між собою, то треба переконатись в тому, чи між ними дійсно є якісь зв'язки.
Дивіться також Перша світова тарифна війна: як нові мита Трампа струсонуть світ і чому це шанс для України
"Я схильний думати, що ніякого союзу між Росією та Китаєм не існують. Є ситуативна співпраця, причому з відвертим дисбалансом на користь Китаю", – сказав він.
Протистояння між США та Китаєм
Валентин Гладких підкреслив, що безумовно, Сполучені Штати Америки хотіли б, щоб Росія була на їхньому боці у разі протистояння із Китаєм.
Китай дуже сильно побоюється, що в результаті послаблення або колапсу Росії можуть посилитися ті, кого Пекін вважає своїми щонайменше конкурентами й опонентами. Мовиться про США або Європу. Проте і США, і Європа побоюються, що в результаті послаблення Росії посилиться Китай,
– висловився він.
Крім того, китайцям потрібні російські ресурси для того, щоб виробляти власну продукцію, яку вони потім продають на світовому ринку.
Важливо! Дональд Трамп пригрозив Китаю 50% митами, якщо Пекін не скасує свої тарифи на американські товари. Він також заявив про можливе припинення всіх перемовин між країнами. У відповідь на це Китай пообіцяв захищати свої інтереси та не виключає контрзаходів.
Політолог вважає, що Китай не зацікавлений обміняти мізерний, у порівнянні з іншими, російський ринок на європейський або ринок США. Все тому, що Пекін набагато тісніше співпрацює із європейцями та американцями, ніж із росіянами.
Тому якщо Трамп думає, що він здасть Україну Росії й це розсварить Росію та Китай, і все поміняється, то боюся, що може бути все зовсім не так. Це навпаки може призвести до того, що розсварить Сполучені Штати Америки з Європою та іншими реальними та потенційними союзниками,
– висловився Валентин Гладких.
Він також додав, що подібна риторика Дональда Трампа може послабити позиції США на глобальній арені та продемонструвати, що Сполучені Штати Америки є ненадійним союзником.
Як наслідок, це може спричинити серйозний зсув балансу сил в бік Китаю.