Таку заяву зробив міністр внутрішніх справ Сербії Александар Вулін. Він стверджує, мовляв, ЄС тисне на Сербію із санкціями проти Росії та визнанням Косово.

Читайте також Ніж у спину для кремля: Сербія не збирається визнавати результати псевдореферендумів

Питання не в тому, чи хочемо ми приєднатися до ЄС, а в тому, чи хоче ЄС Сербію. Судячи з шаленого шантажу, якому вони нас піддають, щоб визнати Косово, скасувати Республіку Сербську та ввести санкції проти Росії, вони нас не хочуть,
– переконує Вулін.

Вулін розповідає про "важливу" дружбу з Росією

Міністр каже, що сербам треба визнати, нібито "в ЄС їх не хочуть нас і їм там не місце". На його думку, відносини з ЄС – "це питання не емоцій, а раціональних рішень". Ба більше, Вулін сказав, нібито ЄС "відходить у минуле", а країни-члени він назвав "територіями, а не державами".

Насамкінець глава МВС заявив, що "дружба з Росією є найважливішою, і без неї Сербія ризикує фізично зникнути". Він розповідав, начебто "кожен, хто ненавидів Росію, ненавидів і Сербію".

Стосунки Сербії з Росією

  • Сербія прихильно ставиться до Росії, навіть попри повномасштабну війну в Україні. Країни мають безвізовий режим, спільні військові навчання та тісні економічні відносини.
  • Коли майже вся Європа підтримала санкцій проти Росії після її нападу на Україну, Сербія не приєдналась до цієї позиції. Президент країни знайшов виправдання – сказав, що Росія не порушувала територіальну цілісність та суверенітет Сербії.
  • Попри це, дипломати впевнені, що проросійська Сербія не може бути повністю контрольована Кремлем й не повторить долю білорусі.
  • Наприклад, з 1 листопада Сербія не імпортуватиме російську нафту – через санкції Євросоюзу щодо країни-агресорки. Також Сербія відмовилася від створення у країні російської військової бази.

Дивіться також – експерт розповів, як Сербія ставиться до війни в Україні: відео