Відповідну інформацію в коментарі "Радіо Свобода" повідомив представник української розвідки Андрій Юсов. Ще у березні 2023 року розвідка повідомляла, що загиблі на борту Іл-76 російські військові належали до 117-го окремого транспортного авіаційного полку і доставляли зброю та боєприпаси для вбивства мирних громадян України, пише 24 Канал.
Дивіться також Падіння Іл-76 у Бєлгородській області: усе, що відомо про подію
Що заявили у розвідці
Представник Головного управління розвідки заявив, що на борту Іл-76 могли бути як ракети, так і люди.
На борту могли бути як ракети для комплексу С-300, так і одночасно ракети й люди. Мова йде про великий військовий літак. Він був завантажений лише на третину, виходячи з їхніх слів. Чи був сенс використовувати саме цей борт? Також паралельно одночасно з ним були й інші літаки – це Ан-26 і Ан-72 в просторі поруч з Ілом, який зазнав авіатрощі. Багато обставин, які потребують розслідування і максимального вивчення,
– заявив Андрій Юсов.
Він вкотре запевнив, що за безпеку військовополонених відповідальна держава, яка їх утримує. Цю інформацію також повідомляв Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Андрій Юсов зауважив, що Україна всі умови та зобов'язання щодо обміну виконала.
"Ми можемо припустити будь-які сценарії, включно зі свідомою провокацією, також із використанням українських військовополонених фактично як живого щита для транспортування боєкомплекту та озброєння для ракетних комплексів, які нищать українські міста", – заявив представник ГУР.
Він додав, що зазвичай після 2 – 3 масованих обстрілів ракетами С-300, ворожі борти сідають на летовище в Бєлгороді і йде постачання. Цього разу було те ж саме.
Що раніше говорили про падіння Іл-76
- Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що у випадку, якби Росія мала хоч якісь фотодокази, що на борту нібито були українські полонені, то обов'язково б показала їх.
- Перед цим українська розвідка розповіла, що Україна станом на 24 січня не володіє достовірною та вичерпною інформацією з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості. Адже Росія не повідомила українську сторону про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставлення полонених.
- У ГУР заявили, що посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і це мають обговорювати обидві сторони. В іншому випадку – це наражає на небезпеку весь процес обміну.
- Володимир Зеленський заявив, що Україна буде наполягати на міжнародному розслідуванні. Адже Кремль грається із життями українських полонених, із почуттями рідних та з емоціями нашого суспільства.