Бойові дії вплинули на активізацію медичної науки в Україні, – президент Академії меднаук

296 Читать новость на русском
Війна на Донбасі вплинула на розвиток медичної науки в Україні
Війна на Донбасі вплинула на розвиток медичної науки в Україні / Фото з відкритих джерел

Війна на Донбасі серйозно вплинула на розвиток медичної науки у державі. Зокрема, Національна академія медичних наук України акумулювала зусилля задля порятунку важкопоранених бійців.

Працівники НАМН були змушені працювати "в полях", виїжджаючи на консультації та надаючи невідкладну допомогу в зоні проведення АТО. Для цього Академія створила мобільні бригади, розповів її президент Віталій Цимбалюк для сайту "24".

Детальніше про стан медичної науки в Україні та роботу академіків читайте в інтерв'ю: Президент Академії меднаук України: Хочете розвивати медицину – вкладайте гроші

Окрім цього, на базі інститутів Академії була створена госпітальна база, що дозволило виділити 500 ліжок для поранених, розповів академік. Через цю базу пройшли понад 6000 поранених. Понад 2000 осіб лікувалися стаціонарно, багатьом із них надана найскладніша хірургічна допомога, додав Цимбалюк.

"Наприклад, четверо пацієнтів із осколковими пораненнями із прямим ушкодженням серця були врятовані у наших закладах. Дуже складні оперативні втручання виконуються в Інституті Шалімова, коли йдеться про ушкодження внутрішніх органів, особливо – черевної порожнини, великі дефекти кінцівок. Величезна група пацієнтів пролікована в Інститутах ортопедії – у київському і харківському. Вони роблять дуже складні операції, починаючи з різних варіантів протезування до зрощення дефектів кісток з використанням нових біотехнологій", – пояснив президент НАМН.

Читайте також: Опубліковано фото бійців АТО, які загинули на передовій у вересні

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук