Скільки можна пити алкоголю на день: нові дані

- Читать новость на русском
Доза алкоголю / unsplash.com

На думку німецьких фахівців, щоденна доза спиртного для жінки не повинна перевищувати 12 грамів чистого алкоголю, якщо вона хоче, щоб її здоров'я не постраждало. Для чоловіків максимальна межа – 24 грами.

Для збереження гарного здоров'я людині необхідно якщо не відмовитися від алкоголю зовсім, то хоча б не зловживати. Таку експертну думку опублікував журнал Focus.

Також на тему: Скільки можна випити алкоголю за вечір: норма від ВООЗ

Чому не варто зловживати алкоголем?

Німецькі фахівці попередили, що вживання алкоголю пригнічує засвоєння вітамінів і поживних речовин в організмі, з чим пов'язаний ризик розвитку багатьох порушень, які призводять до захворювань. Зокрема, постійне зловживання алкоголем здатне стати фактором розвитку більш як 200 захворювань, включаючи такі як панкреатит, подагра, серцева недостатність.

Крім того, алкоголь асоційований з виникненням раку. Експерти пояснили, що продукти розпаду ацетальдегіду, утворені при засвоєнні спиртних напоїв, завдають шкоди генетичного матеріалу і сприяють утворенню вільних радикалів в організмі.

Два дні на тиждень варто повністю відмовитися від алкоголю
Два дні на тиждень варто повністю відмовитися від алкоголю

Хоча б два дні на тиждень спиртне в раціоні не має бути зовсім,
– порадили німецькі медики.

Скільки можна пити алкоголю на день? 

Вони вважають, що щоденна доза спиртного для здорової жінки не повинна перевищувати 12 грамів чистого алкоголю – це еквівалентно пляшці пива (0,3 літра) або келиху вина.

Для чоловіків, на їхню думку, добовий максимум – це 24 грами алкоголю на день, або дві маленькі пляшки пива (всього 0,6 літра), або великий келих вина (0,25 літра).

Але ми наголошуємо, що за даними ВООЗ, безпечної дози алкоголю не існує. 

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук