Про це Андрей Пленкович сказав у своєму виступі на саміті Кримської платформи 23 серпня. Він зауважив, що Хорватія добре знає, наскільки складно жити в умовах конфлікту, який триває, й коли частина території окупована.
Зверніть увагу Хочемо поставити Росію на місце, – міністерка енергетики США на Кримській платформі
"У нас є дуже гарний досвід мирної реінтеграції Подунав'я, що поклала край окупації частини території нашої країни у 1998 році через успішну миротворчу місію ООН, ймовірно, найуспішнішу в Європі за останні 70 років. Ми готові запропонувати вам усю необхідну допомогу для застосування такої моделі", – зазначив Пленкович.
Під час свого виступу прем'єр Хорватії українською мовою заявив, що його держава має непохитне твердження: Крим – це Україна.
Окрім того, на саміті президент Латвії нагадав про 50-річну окупацію своєї країни. Він зазначив, що Крим має залишатися серед пріоритетних питань у міжнародному порядку денному, як й зусилля щодо реінтеграції ОРДЛО.
Саміт Кримської платформи у Києві: коротко
- Перший саміт Кримської платформи відбувся у Києві 23 серпня. До нього долучилися чиновники найвищих рангів з понад 40 країн світу.
- Саміт складатиметься з 4 тематичних панелей – невизнання спроби окупації Криму та шляхи реінтеграції півострова через права людини зокрема.
- Декларацію, яка чітко фіксує невизнання окупації Криму Росією, схвалили 46 міжнародних делегацій.