Речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону допускає, що Росія може знову атакувати Україну. При чому він наголосив, що Росія не досягла своєї мети, коли добивалася блекауту в Україні.
Дивіться також Росіяни можуть готувати наступну масовану ракетну атаку в районі 9 травня, – ЗСУ
Росія не зможе швидко відновити свій потенціал
За словами Ігната, Росія буде використовувати будь-які методи накопичення свого потенціалу, зокрема ракетного озброєння.
Однак, як підкреслив речник, росіяни восени та взимку випустили настільки багато ракет, що за період, який залишився до осені, їм не вдасться накопичити навіть третину від того, що вони мали до масованих атак.
Ігнат пояснив, що виробництво ракет триває довго й санкції ускладнюють процес. Відтак, Росія, ймовірно, буде сподіватися на підтримку своїх партнерів.
Тому ворог буде намагатися отримати якісь додаткові системи, можливо, від інших країн. Про це мовилося ще пів року тому. Ми знаємо, які країни вони хотіли залучити до співпраці,
– сказав речник, ймовірно, натякаючи на Іран.
"Такого потенціалу, як вони накопичували десятиліттями, навряд чи їм вдасться мати в себе на озброєнні", – резюмував Ігнат.
Що відомо про масовані атаки та ракетні запаси Росії
- З 10 жовтня 2022 року й до 9 березня 2023 року Росія завдала 15 ракетних та 18 атак безпілотниками по енергетичній інфраструктурі.
- Ворог завдав масштабних і складних пошкоджень електростанціям генеруючих компаній та ключовим підстанціям "Укренерго".
- Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов повідомив, що Росія накопичує ракети. Водночас, на його думку, окупанти не будуть чекати до осені й намагатимуться зірвати контрнаступ Сил оборони.
- Також у Генштабі ЗСУ попередили, що окупанти планують у червні почати виробляти ракети Х-50.
- Тактико-технічні характеристики ракети Х-50 нічим не відрізняються від тих крилатих ракет, які Росія застосовує проти України. Відтак, українські сили ППО здатні збивати ці ракети.
- Наразі Росія запускає по Україні керовані авіабомби. Найбільше від цих бомб страждають прифронтові міста, оскільки радіус дії цієї зброї обмежений.