російські загарбники не відмовились від ідеї захоплення якомога більших територій. Про це у ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу розповів генерал Збройних Сил України Сергій Кривонос. Він також пояснив, що росіяни намагатимуться просуватись на двох операційних напрямках.

Важливо 3 – 4 колони ворожої техніки щодня проходять через Мелітополь, вчора помітили специфічну, – мер

Як зазначив генерал Кривонос, щоб контрнаступ не перетворився на "м'ясорубку" й був успішним в умовах сучасної війни ми мусимо дотриматись декількох вимог:

  • ворог мусить "видихнутись", його потрібно зупинити;
  • маємо відрізати систему підходів резервів агресора;
  • створити перевагу над ворогом на певній ділянці, зокрема над його системами вогневого ураження.
  • Якою є нова тактика загарбників

Сергій Кривонос

генерал Збройних Сил України

Хоча артилерійських засобів у них достатньо, снарядів теж, ми завдяки активному використанню HIMARS змусили їх змінити тактику. Вони це зараз зробили й віднесли системи логістичного забезпечення подалі від лінії фронті.

Це впливає на їхню реакцію на певні загрози – вона стала повільнішою. Однак це не означає, що вони повністю втратили свої спроможності.

"Не забуваймо, що у них ще досить потужна авіація, ракетні війська й артилерія. Вони це можуть в комплексі застосовувати, щоб протидіяти нашому контрнаступу", – зазначив Кривонос.

  • Напрямки можливого наступу росіян

За словами генерала, у росіян ще є два основних напрямки для наступу:

  • В першу чергу, це наступ на Запоріжжя. Кривонос пояснив, що це одне з головних завдань для окупантів – захопити місто. Вони будуть продовжувати це робити.
  • "А другий напрямок – це харківсько-слов’янський напрямок, де вони також можуть за рахунок перекидання резервів та проривів намагатися оточити підрозділи ЗСУ", – сказав генерал ЗСУ.

Як зазначає Сергій Кривонос, хоч окупанти зараз оголосили про оперативну павзу, це не означає, що вони припинять нові спроби наступу. І потрібно бути до цього готовим, адже росіяни змінили тактику ведення бойових дій.

  • Коли ЗСУ вдарять по Чорноморському флоту росії

Як пояснив генерал, ворог ще має потужну систему протиповітряної оборони. Тому запустити ракети – це не проблема.

Головна полягає в тому, що вони, насамперед, мусять долетіти. Для того, щоб ми впевнено вражали кораблі ворога, ми мусимо надійно "подавити" їхню систему ППО,
– каже Кривонос.

За його словами, саме так і було з крейсером "Москва", коли завдяки правильному використанню "Байрактарів" ми знищили системи радіолокаційного виявлення ракет. Після того наш "Нептун" спокійно влучив у борт корабля, тож він швидко затонув.

Повна розмова із генералом Кривоносом: дивіться відео