Про це 24 каналу розповів аналітик Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов. За його словами, Arash-2 – це, фактично, повільна крилата ракета. Вона може перебувати певний час у повітрі, а вже потім завдавати удар.

До теми Наскільки небезпечними є іранські дрони Arash-2, які нещодавно могла отримати Росія

Сам безпілотник є реактивним, тож він має бути швидшим за Shade-136. Крім того, його буде складніше збивати. Якщо "шахіди" можна знищити зі стрілецької зброї, то Arash-2 у такий спосіб знищити не вдасться.

Є питання до російської розвідки

Як наголошує Михайлов, судячи з перебігу війни, російська розвідка погано вміє виявляти цілі безпосередньо на полі бою. Тому, найімовірніше, окупанти застосовуватимуть Arash-2 так само як Shahed-136 – щоб бити по тилу.

Як ми наразі бачимо, Росія застосовує "шахіди" насамперед як певну заміну крилатим ракетам. Вони завдають удари по стаціонарних цілях в українському оперативному та стратегічному тилу. Це значить, що вони не здатні виявляти цілі на полі бою чи безпосередньо близько до поля бою, як це робить українська розвідка, яка позначає цілі для HIMARS,
– зазначив Михайлов.

Він додав, що система Arash-2 справді новітня – її лише нещодавно поставили на озброєння Ірану. Тому є певні сумніви, що вони передадуть ці безпілотники Росії. Адже вони самі потрібні їм у боротьбі проти Ізраїлю.

Є версії, що Тегеран передасть Росії безпілотники Arash-1. Це – щось на кшталт радянських дронів Ту-141, які вже використовували у війні Росії проти України.

Михайлов пояснив, наскільки небезпечні іранські безпілотники Arash-2: дивіться відео

Іран продовжує допомагати Росії

  • Іран таємно допомагає Росії з озброєнням у війні проти України. Захисники вже збивали іранські дрони Shahed-136 та Mohajer-6.
  • Аналітики американського інституту вивчення війни з посиланням на кілька українських та російських телеграм-каналі розповіли, що Росія могла укласти контракт з Іраном на постачання безпілотників Arash-2. Наразі немає ніякого іншого підтвердження цієї інформації. Тому її варто сприймати критично.
  • Попри це, видання The Washington Post з посиланням на американських чиновників у сфері оборони повідомило, що Росія може отримати від Ірану ще й балістичні ракети класу "земля – земля". Відомо, що на озброєнні в Ірану є Fateh-110 і Zolfaghar, які можуть влучати в ціль з відстані у 300 та 700 кілометрів.