Ірина Ноздровська народилася 27 січня 1979 року у селі Демидів, що на Київщини. Навчалася у Академії МВС України, дипломований юрист. Проживала з донькою у селі Демидів разом з батьками. Разом з нею мешкала і сестра Світлана Сапатінська з чоловіком Максимом та сином Матвієм.


Світлана Сапатінська з сином Матвієм

Читайте також: Хроніки народного гніву: які резонансні злочини спонукали українців вийти на протести

30 вересня 2015 року Дмитро Россошанський на автомобілі Daewoo Lanos збив Світлану Сапатінську.

Автомобіль Daewoo Lanos, на якому Дмитро Россошанський збив Світлану Сапатінську

За попередніми даними, водій перебував у стані наркотичного сп’яніння. Однак через затягування справи слідчими та порушення при проведенні розслідування суд цей факт до уваги не взяв. Ірина Ноздровська представляла сторону загиблої у суді.

Дмитро Россошанський

Попри усіляке затягування справи, у травні 2017 року Дмитра Россошанського засудили до семи років в'язниці (сам він перебував у СІЗО з липня 2016 року). Про перебіг цієї справи Ірина Ноздровська розповіла у інтерв’ю "Обозревателю".

Суд довелося перенести з Вишгородського в Обухівський районний суд, підозрюваного спочатку не затримували, а відправляли під домашній арешт, з боку Россошанського їй погрожували, залякували, її дочку побили, домагаючись від Ноздровської заяви про те, що вона не має до винуватця ДТП претензій. Такий документ підписав чоловік загиблої Світлани. Окрім того, був факт підміни аналізу крові тощо.

Розписка від чоловіка Світлани про відсутність претензій до Россошанського

Вже після вироку його захист виступив за те, щоб їхнього підзахисного звільнили з в'язниці за законом про амністію. 27 грудня 2017 року відбулося засідання Апеляційного суду Києва, який відмовив Россошанському в амністії і продовжив йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

Ірина Ноздровська зникла ввечері 29 грудня. Востаннє вона телефонувала матері близько 18:00 години та повідомила, що перебуває у районі Петрівки у Києві або у Петрівцях (мається на увазі Нові Петрівці), після цього зв'язок з нею обірвався. Родичі звернулися до Вишгородського райвідділу поліції, та лише 30 грудня Ірину Ноздровську було оголошено у розшук. 1 січня 2018 року місцевий житель натрапив на оголене тіло Ірини Ноздровської у річці Козка поблизу Демидова. Причиною смерті, імовірно, стали колото-різані поранення на шиї.

Читайте також: Вбивство Ірини Ноздровської: що відомо про резонансну смерть правозахисниці

Незадовго до смерті в адрес Ірини Ноздровської лунали погрози зі сторони друзів та родичів Дмитра Россошанського. Сталося це під час слухання справи 27 грудня.

За інформацією активіста Андрія Хілька, з яким товаришувала Ірина, після її зникнення з її профілю у Facebook було видалено її особисте листування, що не дає змогу перевірити, з ким і коли могла зустрічатися Ірина незадовго до своєї смерті.

Та смерть рідної сестри – не єдина справа, якою займалася Ірина Ноздровська. Окрім цього вона судилася з чоловіком сестри, щоб повернути племінника. Ірина домагалася взяття хлопчика під свою опіку. До трагедії вся сім'я проживала в одному будинку. У день загибелі Світлани її чоловік Максим Сапатінський без пояснень забрав дитину, яка тоді хворіла та перебувала на лікуванні, і вивіз її в невідомому напрямку. Ще в липні 2016 року районний суд закріпив за дідусем і бабусею право бачити онука двічі на тиждень і зобов'язав Сапатінського не перешкоджати зустрічам. Але з того часу нічого не змінилося. За словами рідних, батько дитини ігнорує рішення суду.

При цьому на суді Максим Сапатінський заявив, що претензій до Дмитра Россошанського не має.

Максим Сапатінський разом зі своєю матір'ю та матір'ю Дмитра Россошанського на суді про загибель Світлани

Саме цим двом справам Ірина присвятила останні два роки свого життя.

Варто зазначити, що за словами знайомих правозахисниці, вона просила допомоги інших адвокатів у цих справах через можливі корупційні схеми при їх розгляді.

"Я думаю, вона вже розуміла, які можуть статись наслідки. Тому збирала незалежних людей для того, щоб якимсь чином втримати ці справи", – пояснює Хілько.

Вбивство Ірини Ноздровської викликало суспільне обурення. Вже наступного дня після того, як було знайдено тіло, 2 січня, кілька сотень людей вийшли на акцію протесту під будівлю головного управління МВС у Києві з вимогою незаангажованого розслідування обставин вбивства Ноздровської. На акції сталися сутички – дісталося начальнику поліції Дмитру Ценову.

Перед цим був затриманий колишній наречений правозахисниці Ірини Ноздровської Віталій Сергеєв.

Варто зазначити, що у справі слідчі допитали вже близько 50 осіб. У Нацполіції заявили, що версія самогубства у розслідування загибелі правозахисниці не розглядається. Зате висунули ще кілька версій вбивства Ноздровської.

Донька Ірини Ноздровської Анастасія заявила, що причетним до вбивства її матері може бути їх сусід, який дружив з Россошанським.