Україні надали надсучасну, нову версію IRIS-T, якої ще немає на озброєнні навіть у німецької армії. Україна стане першою країною, яка випробує IRIS-T у бойових умовах та отримає на озброєння модифікацію середньої дальності. Про це повідомляє 24 канал.

До теми Хороші новини перед "Рамштайном": до України прибули додаткові системи HIMARS

Як IRIS-T змінить ситуацію

Оскільки ми перша країна, яка випробує ці ЗРК у війні, їхню ефективність можна прогнозувати лише теоретично. Натомість керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко вважає, що нові німецькі ППО змінять ситуацію на полі бою. Адже у будь-якому випадку, посилення нашої спроможності для захисту від повітряних атак можна тільки вітати.

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що в Україні розпочалась нова ера ППО. Натомість Андрій Єрмак вважає, що використання німецьких IRIS-T разом з американськими NASAMS допоможе Україні створити власний щит.

Що відомо про системи ППО IRIS-T

Це ЗРК, які оснащені охолоджувальною інфрачервоною головкою самонаведення. Вони призначені для знищення літаків, вертольотів, БпЛА, крилатих і балістичних ракет. Дальність дії ракети сягає 40 кілометрів, але головка самонаведення захоплює цілі лише з 20 кілометрів. Висота ураження цілі – теж 20 кілометрів.

Розробка IRIS-T завершилась лише у 2014 році, тож відомо про них небагато. Але особливість цих ЗРК в тому, що вони фактично є конструктором – з компонентів цієї системи замовник може скласти саме те, що йому потрібно. Також IRIS-T сумісний з іншими системами ППО країн НАТО. Це особливо актуально, оскільки невдовзі до України прибудуть NASAMS від США.

Як працює ППО IRIS-T:

  • Інфрачервона головка ракети наводить її на ціль.
  • Ракета не видає своєї присутності, а так звана система пам'яті здатна відрізняти теплові пастки від справжніх цілей.

IRIS-T працює з різними радарами. Зокрема ця ЗРК може бути оснащена німецькою системою TRML-4D, яка здатна виявляти цілі на відстані до 250 кілометрів. Який саме радар буде в комплектації IRIS-T для України, поки що невідомо, але усі радари, з якими працює комплекс, мають кут огляду 360 градусів.

До теми – за 2 доби українці зібрали понад 350 мільйонів на дрони-камікадзе: дивіться відео