Лунає гімн, усміхнені політики тиснуть руки.

Дежавю в Георгіївському залі Кремля

18 березня 2014 року. Той самий зал. Тільки замість Медведєва - Путін, замість Багапша та Кокойти - Аксьонов та Константинов. Підписують документ, за яким Крим стає частиною Росії.

До анексії Криму Володимир Путін - відомий збирач російських земель - йшов довгі роки.

Внутрішня війна в Грузії

Історія бунтівних грузинських регіонів майже ідеально повторює ту ситуацію, яка склалася зараз навколо українського півострова. Абхазія та Південна Осетія проголосили незалежність від Грузії на чолі параду суверенітетів територій на початку 90 років. Відокремленню передувала війна. Абхази та осетини воювали з грузинами упродовж року. Після кровопролитних боїв встановився незрозумілий статус-кво: Абхазія та Південна Осетія де-юре залишалися в складі Грузії, хоча де-факто функціонували як незалежні держави, ніким, щоправда, не визнані - зі своїми президентами та парламентами.

Початок захоплення грузинських регіонів

Особливо Путін активізувався, коли до влади у Грузії на хвилі революції троянд прийшов реформатор Михайло Саакашвілі. За подачею Кремля самопроголошені республіки дедалі голосніше почали заявляти про те, що Тбілісі їм не указ, і якщо захочуть - взагалі вступлять до складу Росії. Осетинам та абхазцям масово видавали російські паспорти та заманювали обіцянками про російські кредити, які не потрібно буде повертати, про високі зарплати та пенсії, які забезпечить старший брат.

Мета господаря Кремля була проста - дестабілізувати ситуацію в регіоні, послабити Грузію та в перспективі скинути реформатора Саакашвілі.

Мати під боком постійне вогнище сепаратизму та нестабільності грузинам подобалося дедалі менше. Тому у серпні, коли дійшло до відкритих збройних провокацій, грузини вирішили відновити конституційний лад та ввели війська на території бунтівних регіонів.

Та ще за кілька тижнів до цього росіяни підготували свою ударну групу, яка в кілька разів перевершувала регулярні сили грузинської армії.

Початок повномасштабної війни

Хоробра але мала грузинська армія не могла довго чинити спротив сильному агресору. За 3 дні було підписано мирний договір, за яким Грузія фактично втратила свої території.

...

У березні 2014 року Путін повторив грузинський сценарій в Україні, фактично провівши безкровний бліцкриг з набагато гіршими наслідками. Принаймні, Абхазія та Південна Осетія формально зберегли незалежність та отримали часткове міжнародне визнання. Крим, пробув самостійним кілька годин.