Речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук розповів 24 Каналу, що для окупантів така зброя справді є чи не найціннішим активом. За його словами, не варто думати, якщо ворог не виводить своїх кораблів, то так триватиме завжди.

Читайте також В ISW окреслили наслідки ураження Україною 4 російських кораблів

Чи намагаються росіяни приховати носії своїх ракет

Противник справді міг накопичувати боєкомплект. На жаль, це він робить, навіть попри санкції, хоча не в тому обсязі, який був раніше. Проте українців завжди закликають не нехтувати сигналами повітряної тривоги.

Звісно, вони могли накопичувати, але враховуючи ту величезну паузу, яку вони витримали в застосуванні, то цілком можливо, що вони їх накопичили й скоріш за все ВПК все одно їх робить,
– розповів Дмитро Плетенчук.

Він додав, що у Росії була проблема з логістикою, яка мала стати тимчасовою, але затягнулася в часі. Насправді це не таке складне обладнання для того, щоб завантажувати "Калібри", наприклад, у Новоросійську.

Але все-таки технічні характеристики цих ракет виявилися зовсім не такими, якими їх малювала російська пропаганда. Ці цілі досить нам знайомі, навіть попри те, що фактично повномасштабний напад Росії розпочався з обстрілів саме цими ракетами,
– додав Плетенчук.

Однак траплялися випадки, коли ці ракети збивали навіть великокаліберними кулеметами з землі. Отже, тривогою у жодному разі не можна нехтувати, але поки можна констатувати, що носії крилатих ракет не застосовується і в море вони фактично не виходять,

Один вихід двох субмарин на пів дня, ну це виходом назвати досить складно,
– підкреслив речник Військово-морських сил.

Ситуація у Чорному морі: головне

  • Майже весь флот Росії покинув Крим. Там залишився лише один ракетоносій, який ще ні разу не запускав ракет. Мовиться про "Циклон". Бойові одиниці, які є цінними для ворога, перебазували в інші місця.
  • Завдяки потужним ударам України Чорноморський флот серйозно скорочується. Відомо, що вдалося знищити третю частину ворожого флоту. У ВМС наголосили, що головною метою України є повна відсутність російських військових кораблів у Азовському та Чорноморському регіонах.
  • Втрата потужних кораблів суттєво вплинула на логістику ворога. Виведено з ладу 3 великі десантні кораблі. Переправлення вантажів суднами є найдешевшим способом. Також треба зважати на те, що рух Кримським мостом ускладнений, завдяки операції ГУР і СБУ.