Про це пише оглядач Politico Меттью Карнітшніг.
Читайте також: Відень намагається стати посередником між Росією та Заходом, – швейцарське видання
Рішення Відня чемно прийняти Путіна приголомшує, тим більше, що воно було ухвалене перед тим, як Австрія в липні стане головою ЄС. Поїздка відбулася в період, коли Путін з подвоєною енергією намагається поліпшити відносини з Європою на тлі суперечок, спровокованих недавнім отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочки Юлії у Великобританії, війною в Україні та підтримкою режиму Асада в Сирії, йдеться у статті.
Під час зустрічі двох політиків акцент був зроблений швидше на церемоніях і символічних жестах, ніж на змістовній частині візиту, зауважує автор публікації.
Канцлер Австрії Себастьян Курц утримався від будь-яких обіцянок щодо санкцій, але публічно заявив, що планує скористатися головуванням Австрії в ЄС заради поліпшення відносин з Росією, і висловив надію, що "крок за кроком за згодою Євросоюзу вдасться послабити антиросійські санкції".
Ми мали хороші та прагматичні стосунки з Росією протягом десятиліть, навіть у складні часи,
– висловився Курц.
Комерційні відносини Австрії з Росією сильно постраждали через санкції, і ділові кола домагаються, щоб австрійський уряд попросив скасування економічних обмежень, пояснює журналіст.
У заявах для преси канцлер Себастьян Курц і президент Австрії Александер Ван дер Беллен, схоже, вважали за краще уникнути делікатніших тем – про російську агресію і про те, як Путін чинить зі своїми політичними суперниками, припускає Карнітшніг.
"Відносини між Росією та Австрією традиційно характеризуються як партнерські", – сказав Путін після зустрічі з Ван дер Белленом.
Читайте також: Путін розповів про своє бачення врегулювання ситуації на Донбасі
Нагадаємо, нещодавно віце-канцлер Австрії та лідер Австрійської партії свободи, що входить у правлячу коаліцію, назвав санкції проти Росії "болісними" та закликав їх зняти.