Про татуювання, вибір майстра, ескізу, підготовці до їх нанесення, процесі загоєння, а ще видалення зображень, які перестали приносити радість для Lifeslyle24 розповів тату-майстер студії Smith&Tailor Ink Tattoo Теодор Каблаш.

Як обрати тату-майстра та ескіз

Що потрібно зробити людини, яке хоче собі татуювання, але не має жодного уявлення про те, як це робиться?

Якщо в людини є хоч найменше уявлення про те, яким має бути його татуювання, або вона носить в собі якусь ідею (у випадку, коли татуювання має особистісне значення) – то ідеально, якщо він хоча би схематично зобразить це на папері. Або прийнамні, зможе пояснити на словах. Інший варіант, якщо такого увялення немає, – потрібно йти на тату-майстром, щоб цей ескіз власне й розробити.

Я ні в якому разі не рекомендую займатись такими речами: ескіз малює одна людина, а набиває його інший тату-майстер. Тому що це ескіз татуювання. І головне тут "ескіз". У більшості випадків загоєне повністбю татуювання буде відрязнятись від ескізу. І мастер при створенні ескізу це враховує. Наприклад, це стосуєтсья тонких ліній. На малюнку вони можуть виглядати дуже гарно, а через кілька років "поплити".

До того ж, якщо ви приходите з конкретним ескізом від іншої людини, то ви обмежуєть творчий політ тату-майстра. І в кінцевому результаті ви отримаєте не оригінальне татуювання. Ми, як майстри, не працюємо з каталогом як таким. Навіть якщо приходить аналог картинки з інтернету, ми намагаємось його максимально змінити. Я можу з впевненістю сказати, що за свій досвід я жодного разу не зробив ідентичного татуювання.

При виборі тату-майстра потрібно добре ознайомитися з його роботами. Кожен тату-майстер. який поважає себе і свою роботу, має масу опублікуваних готовий робіт в мережі. Варто дивитись не просто, чи вам подобаються малюнки, а на стилістику татуювань. Звернуться увагу на якісність виконаної роботи. Не може такого бути, що 5 робіт якісних, 5 – таке собі, а одна взагалі жах.

Щоб знайти свого тату-майстра вам доведеться заглиблювати в пошук, щоб знайти того, хто буде створювати роботи у тому стилі, який вам подобається. Ера універсальних тату-майстрів, які бють абослютно все у різних стилях – вже в минулому. У кожного майстра є свій профіль, над яким він працює і намагається довести його до найвищого рівня. До цього прагне кожен тату-майстер, в тому числі і я.

Отже, клієнт визначився з розміром та стилем татуювання. Часто люди не можуть потрапити до тату-майстра просто банально через те, що ви не можете пояснити, що хочете. "Хочу що завгодно, аби було красиво" – це не, з чим готови працювати тату-майсер. Такання пальцем в небо – це не найкращий варіант. Єдиний вихід з цієї ситуації – це обрати ескіз із тих, що мастре хотів би зробити сам. Зазвичай, у них є окрема папка з такими роботами.

Утопічний варіант – це коли клієнт приходить і вже знає, яке це має бути зображення, якого розміру та на якому місці. І це зображення майстер повинен зобраити в своєму стилі. Розроблений майстром ескіз може сподобатись з першого разу, іноді його потрбно перемалювати кілька разів, щоб отримати бажаний результат.

А що стосується освіти. У тату-майстра обовязково має бути художня освіта?

Я скептично ставлюсь до вішання ярликів в плані освіти. В мене, наприклад, немає художньої освіти, за професією я архітектор-реставратор. Але я малюю все життя. Академічна база звісно є, але від неї я дуже швидко відійшов. Базовий академізм для тату-майстра не стільки обовязковий, як бажаний. Якщо майстр хоче себе розвивати, як художника своєї справи, а не просто перебивати готові зображення – то він звісно повинен вчитися постійно. Є люди, які навіть без академічної бази, можуть свторювати шедевре. Це все дуже індивідуально.

Головне, що повинна для себе визнатичи людина, яка хоче тату, – це стиль, масштаб та платоспроможність. Якщо людина не готова заплатити за якісне татуювання відповідні гроші, то вона якісної роботи просто не отримає. Не буває якісно, швидко і дешево.

Постає ще одне питання. Частина майстрів працює вдома, частина – на студії? Як тут краще обирати?

Ніхто ще не забороняв "домашнє" татуювання. Робота вдома не означає, що ця робота нелегальна чи делітанська. Є мала класних тату-майстрів, які праюють як на студіях, так і вдома. В останніх тріщки нижча цінова політика і вони мають право на життя.

Для того, щоб визначити рівень безпеки студії (чи домашньої студії) – там треба побувати. В приватних студіях є адміністраром, який відповість на усі питання – чи є автоклав, сухожарний шкаф (прибори для стерилізації інтрументів, – "24"), одноразові інтрументи, як обробляють інтрументи багаторазового використання, як давно працює студія, ви можете попросити навіть медичні картки тату-майстрів. Для власної безпеки ви можете заключити з студією договір.

Перевіряти потрібно загальни чистоту, наявнстю усіх засобів барєрного захисту, разових голок, рукавичок, бактерицидних ламп, профітрювання. Зверніть увагу і на сервіс. Мені б, наприклад, було б неприємно, якби в студії роюили вигляд, наче роблять мені послугу. Потрібна довіра та взаєморозуміння між клієнтом та майстром. І це дуже важливо при виборів майстра, я б навіть назвав це пріоритетним.

В яких випадках студія може відмовитись працювати з клієнтом?

Зазвичай, це люди які не знають, що вони хочуть, які вимагають черзмірної уваги і змінюють свою думку щодо татуювання під час кожної консультації. А також неаргументова критика та хамство.

Якщо людини хвора на захворювання, яке передається через кров, скажімо ВІЛ чи гепатит, їй можуть відмовити?

Перед сеансом ви обовязково повинні повідомити про це адміністратора чи безпосередньо тату-майстра. Якщо ж людина має інфекціїне захворювання, то вже тату-майстра може погодитись або не погодитись працювати. У мене ВІЛ-позитивних клієнтів не було, але були клієнти з гепатитом. Якщо майстер дотримується усх правил безпеки, то ніяких проблем не виникне. Татуювання – це хоч і хірургічне втручання в орагнізм, але це не операція з літрами крові. Поняття передачі інфекції від людини до людини – реальне, але дуже гіперболізоване майстрами. Зазвичай, це стосується тих мастрів, які не дотримуються усіх правил гігєни, зливають фарбу у ковпачки і у флакони, або використовують голки після попередніх клієнтів. Це дуже ганебно.

Люди звикли утотожнювати татуювання із чимось брудним, підвалами, перегаром тощо. Зараз культура татуювання стала більш привязаною до сфери мистецтва і плачевних випадків при нанесенні чи завживалення все менше. В першу чергу це тому, що все стає доступнішим. Будь-які матеріали можна замовити, багато чому можна навчитись навіть не виходячи з дому. Зараз вже ніхто не вчиться шляхом помилок на шкірі інших людей, як було скажімо на початку 2000-х років.

Як підготуватись до нанесення татуювання

Якщо ви завтра робите татуювання, то обмежте себе за день до цього у вживанні алкоголю. Міцний алкоголю я дуже не раджу вживати, а от стакан пива чи бокал вина особливо вам не завадить. Але знайте, що похмілля дасть про себе знати на наступний день в плані витримки. Та й майстру не дуже працювати з тим, у кого підвищений артеріальний тиск, сильніше тече лімфа та крові, гірше забивається пігмент. Теж саме стосується й наркотичних речовин.

Ідеально. якщо клієнт приходить в хорошому настрої, він виспався, добре поснідав. В такої людини понижується больовий поріг, підвищується витривалість, можливо, навіть зявляються якісь класні та креативні ідеї.

Також юажано на цей день нічого не планувати. Щоб після закінчення сеансу ви могли прийти додому, відпочити та лягти спати. Навантажувати себе фізично в цей день теж не рекомендую. Особливих результатів це тренування вам не принесе, а от татуювання від цього заживати краще не стане.

Як відбувається сенс в тату-студії

Зазвичай, тату-майстри розкладають своє робоче місце вже безпосередньо перед клієнтом. Бо якщо, наприклад, клієнт не прийде – то майстре просто викене ус одноразові матеріали. Про своє запзнення чи взагалі відмову краще попереджати майстра заздалегідь.

Коли ви прийдете в студію. зверність увагу на те, чи свіжий барєрний захист, чи фарба налита в чисті ковпачки, голки та катріджі повинні розпакуватись при вас. Тату-майстер із задовлення розповість про методику нанесення татуваяння чи про кожен предмет у нього на столі. Мені не складно повторювати одній й ті самі речі, а навпаки цікаво.

Коли робоче місце готове, настав час нанесення розмітки та трансфера. Це дуже відповідальний момент. Іноді цей процес може зайняти не одну годину, щоб ідеально розмітити зображення на тілі. Якщо ви вирішили наносити татуювання у дуже болючому місці – ребра, груди, голова, шия – то саме час нанести анестетик.

Коли картинка розміщення, то моє побажння і прохання до всіх клієнтів – мовчки терпіти. Майстер створює усі умови, що ви максимально швидко і в комфорті перетерпіли весь процес нанесення татуювання.

Зауваження, тикання пальцями і питання "коли це закінчиться" – вам точно не допоможуть. Якщо вам не дуже боляче, то можете спілкуватись з майстром. Під час роботи він виконує тут ж саму роль, що й священник під час сповіді. Тому краще ходіть робити татуювання (Сміється).

На момент закінчення сеансу залежно від його продуктивності ви отримуєте завершену або не завершене татуювання. Це залежить від того, що в когось пігмент забивається краще, хтось терпить весь сеанс, а хтось хоче перерви кожно 10-15 хвилин. Це все впливає на продуктивність. Якщо татуювання незавершене, то дургий сеанс краще проводити через два тижні. Бо по свіжому тауюванню неприємно працювати, як маййстру, так і клієнту неприємно це терпіти.

Як правильно доглядати за татуюванням

Після завершення сеансу всі залишки фарби змиваються, татуювання дезинфікується (головне не спиртом, а милом чи хлородикседином) і майстре розповідає про всі пункти, які потріюно дотримуватись під час загоєння. Не буду приховувати, але 30-40% якісного татуювання – це загоєння. Думати, що ось вам нанесли татуювання і вам більше нчого не потрібно робити – помилково. Тому є дюжина суворих правил, які приведуть вас до бажаного результату. Майстер бере на себе відповідальність за те, що він робить. Але його відповідальність закінчується, коли він замотав ваше татуювання пільонкою чи плівкою.

Замазили її заживляющою мазь, нанесли пільонку. У кажного майстар свої прийому по бандажуванню. Обмеження татуювання від зовнішнього середовища – я якщо це не плотний покрас і не багато ліній я виклористовую просто плфвку, якщо багато місуя травмовано я використовую пільонку. Альтернативи цьому я поки не знайшов. Використвувати дорогущі дермолайзери яксь і суперсорби, які дуже дорогі, і обіцяють що ти накоеїв наклейку і нічого не роблячи з татуюванням – я до цього ставлюсь скептично.

В плані заживлдення я класив. Тоюто після нанесення мазі і завертання в плівку в студії наступає дуже відповілдбьний момент для клієнта – заживлдення.

В середньому заживлення триває від 10 до 30 днів залежно від масштабу татювання плотності покрасу, кількості кольорів місця нанесення тощо.

Все починається з того, що ви приходити додому, знімаєте повязку і дивитись, як відбуваються справи. Покрасніння до цього часу вже сходить і починається віділення лімфи, крові, залишків фарби. Це нормально.

Не весь пігмен який на момент під шкірою там залишиться. Ми татуювання промиваємо не холодною, не гарячою водою. Не тремо мачалками. Просто під протоком води, і прокаміваєм бажано разовим паперовим рушником, тому що рушники не завжди чисті і стерильні. І можна занести інфекцію. Наносимо не великий слой заживлючої мазі. Це по суті будь яка мазь яка містить дезпантинол декспантенол їх вибор великий від 20 до 200 грн, що дозволяє кишені – то клієнт і вибирає.

І замотуємо татювання знову або в пельонку, або під плівку. Різниця тільки в тому, що пільонка абсорбує всі виділення і татуювання почуває себе комфортно і її можна змінювати трохи рідше. А під плівкою свіжа тауювання плаває – там мікс мазі крові лімфи залишків фарби. І воно там собі пряє вариться разом з потом. І це чуть гірший варінт ніж пільонка і змінювати її потрібно трошки рідше.

Завернули ляги спати. І ми тримає татуювання завернути хочаби три дні, обмеженої від зовнішнього середловища. Це потрібно для того щоб туди не потрапили інфекції чи бактерії, щоб вона не вигорала на сонці якщо це відкрита часть тіла. Татуювання в перші два місця найбльш схилдбьні до вицвітання. Тому ми її тримає завернутою. До того поки новий слой пошкодженої шкіри не образується і це не прідотвротіть випаданення пігменту з під шкіри і татуювання буде залишатись рівномірно профарбованою.

Міняти бандаж як мінімум 2 рази в день, але великим плюсом буде якщо посеред дня воно теж буде промиватись і мазати. 3-4 дня. Потім ми переходимо в режим тільки відкритого татуювання ми його просто потісйно зволожуємо і насищуємо заживаляючими елементами – вітамі а, б і декспантенол. І в такому режимі ми працюємо до кніцевого дня заживлення. Зазвичай в людей не залишається тюбиків з маззю. Через два тижня якщо на татуювання немає корки, всі лінії вляглися, контура, почервоніння немає – то татуювання можна важати зажившою.

Татуювання втрчають свій колір під час заживлення – це нормально. Те що абсолютно чорне під час сеану, після заживлення воно втратить 10-15% своєї яскровості в силу того що поверх образується новий слой шкіри, уплотняється з . пігмент під низом і зверху його видно гірше. І в татюування тоді зявляється шарм зажившої татуювання. Є відсоток клієнтів які думаю, що після сеансу зняли пільонку і таке татуювання буде завжди. Це неправда. Всі татуювання вицвітають, всі тонкі лінії товщиною з волосинкою – вони підпливають , бо якщо працбює лімфатична система – вона намагається вивести пігмен з організщму. І тому з часом татуювання блідніють – це нормальний процес. І не треба зразу клеватиати майстра, що три роки пілс яроботи татуювання більше ніяк не дивиться. Майстер відповідальний за тату на сеансі і в період заживлення – якщо щось випливає проколи, які треба коректувати. І майстер з задоволенням її підкорегує, зазвичай за варітсть розходних матеріалі.

Забороняється при заживлення – два тижня відвідувати сауни, бані, відкрити водойомики, ірки, в відкриту ходити на сонці, якщо свалу нет – то використувуйте сонцезахисний крем – його бажано використовувати для будь-якого періоду заживлення і далі, щоб вона зберігала свою насиченість довше. Розпарювати татуювання в гарчій ванні, два ижня забудьте про ванну. Тому що розпарбювання тату провоцирує розширення пор – крішочка відвалюється з куском фарби і треба коригувати. Не бажано перші ти дні активні фізичні анавантжанне- бо тату це стрес для організму в цілому, зниження імунітету, і якщо татуювання масштбане – то бажно на перші два дня взяти відгул на роботі. Але не всім це вдається. Взяти відгул через тау – це не для всвх, наж льа. Не бажано носити синтеті поверх свіжої тату, може викликати запалення. Особливо це стосуєтсья капронових колготок. Забороняєть обробляти спиртовмісними розтворами. Треба до тату ставитись як до рани – є вавка, якщо не хочеш щоб шрам. То за нею тебе слідкувати. Тоді клоієнта буде очікувати найкращий результат. На який він може розраховувати

Як позбутися татуювання, яке набридло

Як часто робити корекцію

Це індивідувально. Залежить від естетичний вимог людини – якщо йому подобаєтсья свіже татуювання перші пів роки. Моє субєктивне думка –стара тату має свій шарм, у старий тату є душа, а ці нові – зроблю 15 тату за місць. Оптом може й дешевше, але не завжди це оправданий вибір. Тату має за собою нести естетичну складову. Якщо людині пльовати що бити і ніякого чсимволізму чи особистої скодової – то пробем з цим немає. Але якщо підходити до вибору тату серйозно. То естетика краса і розміщення, її ідеї та ескіз – це преобладає ніж якість. Поняття чякісної тату – воно вже трохи розмито, ми не кажемо про 90 почток 200 – коли будь яка якісна тату здавалось би такою, яку зараз всі перекривають. У тату повинна бути душа, і вона повинна була зроблена з умом і бажання. Бо якщо в клієнта немає рішительності – то краще її не робити.

В мене не багато татуювання в силу того в мене часто змінють погляди на деякі речі в житті. Мені б не хоітломсь повзяувати своє туло з культорологічними асптами, які я вивчаю. Які може зараз є актульаними. А через рік я буду називати себе дурненьми і наївним мальчиком і носити ці татуювання під костюмом з гастуком.

Щодо видалоення тату

Поки ще сучасні тенології не дійшли щоб бех хірургічного вмішательства (пересадка шкіри) повністю позбавитись від татуювання. Є якісні рубінові лазери – вони за декілька чи десятків болючи і дорогих і лдовгих сеансів можуть вивести татуювання на 99%, а не на 100. Альтерантина – перекриття татуювання, за що не всі майстри готові братися. Бо це коштує дорожче, ніж нанесення тату на чисту шкіру. Якщо ситуація зовсім плачевна – це висвітлення татуювання з дальнєйшим перекриттям. І весь прикол – ти робиш тату без перспективи її видалення. Тому тут треба довіритися майстру. Можливо той майстер який приде з ідеєю і він відмовить – може ви йому будете скоро вдячні. В мене таке було

Я поглощьон не так технічним аспектом – коженому майстеру є куди рости, особливо якщо не обмужеєш себе одним стилем. Все рівно відповідальність бере майстер. А ті хто не берть відповідальність – то я б до них радив не йти. Нехай вона буде виконана не найідельним технічним образом і не так дорого – але це має бути тау яка є лише у вас і більше нікого в світі взагалі.

І зазвичай майстри дуже радіють, коли їм кидають ото заживших тату зі словами вдячності. Це краще будь яких дивідентів за сеанс. І звгалі клієнтами – бути хорошим клєжнтам не набагато простіше ніж бути їороим майстром. Є люди з якими спрацьовуєшся з першого сеансу, є з якими взаглі не спрацьовуєшся. Тату – це не завжди мова про заробляння грошей. Не бійтесь запитати майстра наскльіик йому цікава ваша ідея. Бо якщо цікава робота – то майстер вам піде на уступки. Якщо буде можливість хробюити класний преоктю не бійтеся сплкуватись і бути ввічливим. Тату майстер не різноробочий. Який вам чимось зобовзянаий, бо ви йому платите грлоші. Ви вдячні тату майстівр за його роботоу. Можете банку варення принести замість грошей, якщо він любить це варення – то ін сочтето його за ману небесну. Треба відноситидо людей – як ви хотілиби щоб вони ставились до вас. І в тату – це має особливе значення. Це в першу чергу стосується вибору майстра.

Ідеальний утопічний варіант – коли клієнт приходить, я маю таку ідею, на такому місці, зобразити тото і то в твоєму стилі. Тоді майстер сідає і починає розробляти. Іноді воно сходить з виждіньє клієнта з першого разу, іножді з трього – іножді не спрацьовуються люди. Але це все своєрідно і до кожної людини треба знайти пдхід. Ти не завжди вагадаєш що в людини в голові. Кллієнт визначився, знайшов майстра записався на консультацію чи сеанс.

Це обмежує пространо для зудожнього польота майстра. І в кінці це може це татуювання може бути не актою оригінальною, якби у майстра була повна свобода дєйствій. Ми як майстри надаємо послуги ми не працюємо з каталогом, навіть якщо до нас приходить аналог з інтернетам ми манаємогсь його максимально змінити. Я можу сказати що за свій довсід я не зробив жодної ідентичної татювання. В плані копіювання – таких робіт було дуже мало і мало бути щось дуже нецікаве для мене. Головне щоб людина була заовлен.

То сьогодні ми себе обмежуємо в прийомі алкоголю. Це все міфи про пиво і тд, але міцний алкоголь я не рекомендую пити. Похмілля на наступний день дає про себе знати і в плані винослівості і майстур не дуже добре працювати з тим кого підвищений артиреальний тиск, сильніше тече лімфа. Сильніше тече кров, пігмент гірше забиває.ться. у нього гірше заживає. Не пити багато. Ніхто не буде обмежувати в пляшки пива чи бьокалі вина, але напиватись і йти на застольє – не рекомендується, я бнавіть сказав забороняється.

Накротики - стимулятори не рекоментдується.

Ідеально якщо клєнт приходить в доброму настою, він виспався, добре поснідав і в нього й больвий порог понижується, винослівість підвищується. Зявляєтсья якась креативна ідея.

Сильно себе ізично не істощать, добре виспатись і бажано якщо це масштабний проект – нічого не планувати на весь день. Щоб після цього прийти відпочити, почпита чаю чи алкоголю після сеансу вже можна .просити тату.вання і лягти спати. Фізичні навантаження чи тренування не бажано. Це реахльтатів не принесе, а татюування від цього краще заживати не буде.

Далі, сеан завершився – всі зайві остатки краски змиваються, татювання дезінфукується – хто милом, хто хлороксиденом, не спиртом – і мастер від а до я розказти про всі пункти заживлення, щоб клєінт досяг максимально очікувального результат. Не буду приховувати реально якісна процедура заживлення – це 30-40% якості татуювання. Те про що обично клієнти і бувають звинувачуютьс майста, але цн зазвичай їхня вина. Як думаю татювання вже є, воно нікуди не дінеться і може з нею нічого не робити. Тому є дюжина строгих правил, які приведуть вас до кращого максиамльно кращому результату. Алое це все дуже індивідувально, не один майстер проводя ідеальні лінії і вбиваю плотний покрас не може гарантува, що татювання буде виглядати ідеально. Вона може виглядати ідеально, ви можете за нею недоглянути або не повідомити що у вас алргія, майстер не проведе алергічні проби. І у вас там червоний буде, жовтий буде, а фіолетовий пігмент просто випаде з під шкіри. Це вина клієнта. Але корекції все рятують. Майстер повинен і брати на себе відповідльність за те, що він робить руками. Але його віжповідальність закінчується, на тому як він замотує татювання в пільонку і опрацював її.

Замазили її заживляющою мазь, нанесли пільонку. У кажного майстар свої прийому по бандажуванню. Обмеження татуювання від зовнішнього середовища – я якщо це не плотний покрас і не багато ліній я виклористовую просто плфвку, якщо багато місуя травмовано я використовую пільонку. Альтернативи цьому я поки не знайшов. Використвувати дорогущі дермолайзери яксь і суперсорби, які дуже дорогі, і обіцяють що ти накоеїв наклейку і нічого не роблячи з татуюванням – я до цього ставлюсь скептично.

В плані заживлдення я класив. Тоюто після нанесення мазі і завертання в плівку в студії наступає дуже відповілдбьний момент для клієнта – заживлдення.

В середньому заживлення триває від 10 до 30 днів залежно від масштабу татювання плотності покрасу, кількості кольорів місця нанесення тощо.

Все починається з того, що ви приходити додому, знімаєте повязку і дивитись, як відбуваються справи. Покрасніння до цього часу вже сходить і починається віділення лімфи, крові, залишків фарби. Це нормально.

Не весь пігмен який на момент під шкірою там залишиться. Ми татуювання промиваємо не холодною, не гарячою водою. Не тремо мачалками. Просто під протоком води, і прокаміваєм бажано разовим паперовим рушником, тому що рушники не завжди чисті і стерильні. І можна занести інфекцію. Наносимо не великий слой заживлючої мазі. Це по суті будь яка мазь яка містить дезпантинол декспантенол їх вибор великий від 20 до 200 грн, що дозволяє кишені – то клієнт і вибирає.

І замотуємо татювання знову або в пельонку, або під плівку. Різниця тільки в тому, що пільонка абсорбує всі виділення і татуювання почуває себе комфортно і її можна змінювати трохи рідше. А під плівкою свіжа тауювання плаває – там мікс мазі крові лімфи залишків фарби. І воно там собі пряє вариться разом з потом. І це чуть гірший варінт ніж пільонка і змінювати її потрібно трошки рідше.

Завернули ляги спати. І ми тримає татуювання завернути хочаби три дні, обмеженої від зовнішнього середловища. Це потрібно для того щоб туди не потрапили інфекції чи бактерії, щоб вона не вигорала на сонці якщо це відкрита часть тіла. Татуювання в перші два місця найбльш схилдбьні до вицвітання. Тому ми її тримає завернутою. До того поки новий слой пошкодженої шкіри не образується і це не прідотвротіть випаданення пігменту з під шкіри і татуювання буде залишатись рівномірно профарбованою.

Міняти бандаж як мінімум 2 рази в день, але великим плюсом буде якщо посеред дня воно теж буде промиватись і мазати. 3-4 дня. Потім ми переходимо в режим тільки відкритого татуювання ми його просто потісйно зволожуємо і насищуємо заживаляючими елементами – вітамі а, б і декспантенол. І в такому режимі ми працюємо до кніцевого дня заживлення. Зазвичай в людей не залишається тюбиків з маззю. Через два тижня якщо на татуювання немає корки, всі лінії вляглися, контура, почервоніння немає – то татуювання можна важати зажившою.

Татуювання втрчають свій колір під час заживлення – це нормально. Те що абсолютно чорне під час сеану, після заживлення воно втратить 10-15% своєї яскровості в силу того що поверх образується новий слой шкіри, уплотняється з . пігмент під низом і зверху його видно гірше. І в татюування тоді зявляється шарм зажившої татуювання. Є відсоток клієнтів які думаю, що після сеансу зняли пільонку і таке татуювання буде завжди. Це неправда. Всі татуювання вицвітають, всі тонкі лінії товщиною з волосинкою – вони підпливають , бо якщо працбює лімфатична система – вона намагається вивести пігмен з організщму. І тому з часом татуювання блідніють – це нормальний процес. І не треба зразу клеватиати майстра, що три роки пілс яроботи татуювання більше ніяк не дивиться. Майстер відповідальний за тату на сеансі і в період заживлення – якщо щось випливає проколи, які треба коректувати. І майстер з задоволенням її підкорегує, зазвичай за варітсть розходних матеріалі.

Забороняється при заживлення – два тижня відвідувати сауни, бані, відкрити водойомики, ірки, в відкриту ходити на сонці, якщо свалу нет – то використувуйте сонцезахисний крем – його бажано використовувати для будь-якого періоду заживлення і далі, щоб вона зберігала свою насиченість довше. Розпарювати татуювання в гарчій ванні, два ижня забудьте про ванну. Тому що розпарбювання тату провоцирує розширення пор – крішочка відвалюється з куском фарби і треба коригувати. Не бажано перші ти дні активні фізичні анавантжанне- бо тату це стрес для організму в цілому, зниження імунітету, і якщо татуювання масштбане – то бажно на перші два дня взяти відгул на роботі. Але не всім це вдається. Взяти відгул через тау – це не для всвх, наж льа. Не бажано носити синтеті поверх свіжої тату, може викликати запалення. Особливо це стосуєтсья капронових колготок. Забороняєть обробляти спиртовмісними розтворами. Треба до тату ставитись як до рани – є вавка, якщо не хочеш щоб шрам. То за нею тебе слідкувати. Тоді клоієнта буде очікувати найкращий результат. На який він може розраховувати