Під час засідання, як зауважив 24 канал, дуже багато країн виступили на підтримку України та засудили дії Росії. Серед них – США, Велика Британія, Франція. А проте вони також все ще сподіваються на діалог та закликають Росію до нього.

Також читайте Світові столиці не сплять, узгоджують санкції проти Росії, – Кулеба

Кислиця виступив на Радбезі ООН

На засіданні Радбезу виступив і представник України при Організації Об'єднаних Націй Сергій Кислиця. Він почав говорити після виступу російського представника Василя Небензі. І почав емоційно та сильно:

Тепер я зніму свою медичну маску. Я в масці не через хворобу – ми всі вакциновані проти COVID-19. Це через вірус, проти якого поки немає вакцини. Вірус, який б'є по ООН. Вірус, який поширює Кремль.

Далі Кислиця пояснив, про що це він. Якраз у переддень, 21 лютого, стало відомо, що Володимир Путін вирішив визнати бойовиків окупованої частини українського Донбасу.

З цього дня під ударом усі Об'єднані нації. Під ударом країни, яка окупувала місце у Радбезі ООН. Окупувала частину Грузії у 2008. Окупувала частину України у 2014,
– зазначив Кислиця.

І додав: "А проте, як вже наголосив президент Володимир Зеленський, міжнародно визнані кордони України є та залишаться незмінними. Що б там Росія не робила".

Також представник України виокремив акцент для міжнародної спільноти: своїм рішенням про визнання бойовиків Росія фактично легалізувала свої війська, які й так вже стоять на українській землі з 2014 року.

Ми ж хочемо миру. Ми – на нашій землі. Ми не боїмося нікого та нічого. Ми нікому нічого не винні. І ми не віддамо нікому й нічого. У цьому не має жодного сумніву,
– сказав дипломат.

І підсумував: "Це не лютий 2014, це лютий 2022. Інша країна, інша армія, та одна ціль – мир. Мир в Україні, мир у Європі, мир у світі".

Звісно, у своїй промові Кислиця закликав Росію відмовитися від "старої стратегії щодо України, заснованої на погрозах силою", повернутися до дотримання принципів ООН, скасувати рішення про визнання бойовиків та повернутися за стіл перемовин.

Тим часом У Росії зізналися, що вже кілька місяців готують ґрунт до визнання бойовиків

До слова, Сергій Кислиця виступав на засіданні Радбезу 17 лютого, яке провели через загрозу нового російського вторгнення.

  • Він пояснив, які наслідки може мати м'яка реакція на агресію Кремля нині,.
  • І нагадав, що Росія порушувала усі домовленості, враховую й мінські від моменту їх підписання.

Що треба знати про виступ Росії на Радбезі ООН

Представник Росії Василь Небензя (і за сумісництвом – голова Радбезу) виступив після більшості країн, які засуджували вчинок росіян та закликали до діалогу.

Він сказав, що "залишить випади без реакцій", а далі почав робити випади сам. Цими випадами були типові цинічні російські заяви. Мовляв, треба "змусити Україну припинити стріляти" (хоча всім відомо, що стріляє Росія, а не Україна, яка робить все можливе та надможливе для миру).

Також росіянин пафосно заявив, що рішення визнати бойовиків відповідає прагненням російського народу. І дуже образився, що Київ "не готовий до діалогу" з представниками окупованих територій (нагадаємо, Україна не бачить сенсу з ними говорити, адже вони не ухвалюють жодних рішень та повністю підконтрольні Росії).

Найважливіше про визнання Росією бойовиків

  • 21 лютого Володимир Путін ухвалив украй нахабне рішення – він визнав бойовиків на окупованому Донбасі та підписав із ними "договір про дружбу". Тепер російські війська можуть зайти на нашу територію офіційно.
  • В Україні, утім, переконані, що таке рішення не має правових наслідків. Адже російські війська і так вже є на території України 8 років. А проте і президент, і МЗС засудили вчинок Путіна як крок до ескалації.

Актуальне відео: дивіться звернення президента Зеленського через нахабне рішення Росії