Також нещодавно в Пекіні з візитом перебував Владімір Путін. Політолог Валентин Гладких розповів 24 Каналу, якщо Китай дійсно піде на такий крок, це спричинить дуже драматичні зміни у системі міжнародних відносин.

Читайте також Сі Цзіньпін прибув до Угорщини: його з розпростертими обіймами зустрічав Орбан

Гра м'язами

Надання китайської летальної зброї Росії не залишиться без реакції з боку Сполучених Штатів, а також Європейського Союзу. Це спричинить нагнітання атмосфери конфронтації, яка зрештою може вельми згубно вплинути на людську цивілізацію.

Тому з боку Китаю це скоріш гра м'язами і спроба підштовхнути держави, які сьогодні підтримують Україну, до коригування їхньої позиції. Однак, думаю, Китай утримається від цього вельми небезпечного кроку,
– зазначив політолог.

Пекін може лише розглядати можливість такого кроку. Хоча вже сам його факт викликає певну стривоженість в Україні, а також у західних партнерів.

"Це вплине безпосередньо на російсько-українську війну, але насправді вона є для Китаю лише інструментом, за допомогою якого він намагається посилити свої позиції на міжнародній арені", – зауважив Гладких.

Все залежатиме від реакції Заходу

Тому ці заяви Пекіна пов'язані з його відносинами з одного боку з Вашингтоном, а з іншого – з Брюсселем або окремими європейськими державами.

Вони мають безліч болючих не розв'язаних питань, зокрема, торговельних, руху технологій, безпекових, питання Тайваню, Тибету, Гонконгу, ядерної та енергетичної безпеки тощо.

Китай хоче розіграти цю карту з максимальною користю для себе. Однак ця карта не є джокером і вона також може бути битою,
– припустив політолог.

Далі все залежатиме від реакції Заходу на цей виклик щодо глобальної безпеки.

"Якщо Китай вважає, що зможе блефувати та шантажувати у такий спосіб західні країни, то це може погано для нього закінчитися", – наголосив Валентин Гладких.

Більше про "співпрацю" між Китаєм та Росією

  • Міністр оборони Великої Британії зробив заяву щодо того, що Пекін або вже поставив, або планує передати летальну зброю Росії. Про це свідчать дані американської та британської оборонної розвідки.
  • Раніше повідомлялося, що китайська компанія Iflight допомагала Росії у війні проти України, поставляючи безпілотники в обхід санкцій.
  • Також західні ЗМІ писали про те, що з початку війни значно зріс експорт до Росії китайських товарів, які можуть використовувати у військовій сфері.
  • Зокрема компанія Shantou Honghu Plastics з Китаю надіслала Росії тисячу дронів впродовж двох місяців. А інша китайська компанія – Hems999 поставила росіянам два вертольоти на початку повномасштабного вторгнення.