Таку думку 24 Каналу озвучив політолог Микола Давидюк. Китай такий, що перевзувається в повітрі, й удає, що не знав про плани нападу на Україну.
Важливо Тайвань очікує вторгнення Китаю у 2027 році: що стане причиною такого рішення Цзіньпіна
Китай хоче співпрацювати з економікою світу
Давидюк розповів, що в Давосі ми не бачили перших рядів китайських інвесторів. Однак там був китайський економіст, а не військовий чи лікар. Це означає, що Китай хоче співпрацювати з економікою світу. Головне, що показав цей форум – це те, що Китай не хоче бути в одному полі з Росією.
Ганьба для Китаю бути в одному кошику зі смердючими лузерами, для економіки, що розвивається, бути з економікою, яка менше, ніж економіка штату Каліфорнія. Найголовніше, що там не було тільки росіян. Ні політиків топового рівня, ні олігархів, які завжди збирали там усіх повій,
– зазначив політолог.
Відсутність російських газу й нафти
Він продовжив, що Давос чітко продемонстрував ізоляцію Росії. Ніхто не скаржився на відсутність російських газу й нафти. Парадокс у тому, що газ на світовому ринку став дешевший за відсутності російського газу й найголовніше відсутності російського шантажу.
"Захід показав, що може бути гарний результат без Росії. Китай не хоче, щоб Захід і з ним так зробив. Міністр закордонних справ Євросоюзу сказав, що вони хочуть відмовитись від російського дешевого газу й китайської дешевої робочої сили. Китайська економіка хоче бути сучасною і прогнозованою", – зауважив Давидюк.
Давидюк про те, в чому символізм візиту представника Китаю в Давос: дивіться відео
Процес відмежування Росії від Китаю
За його словами, розпочався процес відмежування Росії від Китаю. Вони зближувались останні 100 років через комунізм тощо. Однак Сі Цзіньпін змінив курс. Він не хоче, щоб Китай асоціювався з Росією. Це Путін бігає за ним, хоче обійнятись і постійно говорить про партнерство, дружбу і братство.
Нічого цього не відбувається з боку Сі Цзіньпіна. Він зараз бореться з ковідом, виходить на світові ринки, виводить економіку на перше місце. Він намагається відмежуватись від Росії, він не хоче бачити Росію у списках своїх партнерів,
– наголосив політолог.
Новини Китаю: останні події
- Ціни на нафту продовжують зростати на ринку, це стосується обох марок чорного золота. Китай був ключовим фактором.
- Держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен 5 – 6 лютого планує відвідати Китай. Візит може бути прямим продовженням розмови Джо Байдена та Сі Цзіньпіна на саміті в Індонезії.
- Населення Китаю почало різко скорочуватись вперше з 1961 року, що свідчить про демографічну кризу, яка існує в країні. Експерти зазначили, які демографічні перспективи в однієї з найбільших держав світу.