Центральна виборча комісія давно порахувала 100% бюлетенів, однак на деяких округах голоси перераховували.

Важливо: Офіційні результати парламентських виборів 2019: ЦВК визнала обраними вже 134 депутатів

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук раніше пояснювала, що роботу ЦВК затягував розгляд апеляційних скарг на округах. Проте, суди розглядали позови оперативно.

Зі свого боку, ЦВК робить все можливе, аби не було зайвих затримок і сумнівів у результатах.

Як відомо, термін, встановлений законодавством, закінчується п'ятого серпня. Саме до п'ятого серпня ЦВК повинна підвести підсумки голосування і вийти на остаточні протоколи,
– поянила вона.

Згідно із законодавством, Центрвиборчком повинен встановити остаточні результати виборів протягом 15 днів після виборів, дедлайн – 5 серпня

Станом на 20:00 офіційні результати виборів не оголосили

Кореспондент 24 каналу повідомив, що станом на 20:00 засідання ЦВК все ще не відбулося. Все – через скандальний округ №50.

Що відбулось на окрузі №50? Боротьба на окрузі точилася між Покровським міським головою Русланом Требушкіним, який висувався від "Опозиційного блоку", та самовисуванцем Добропільським міським головою Андрієм Аксьоновим. За підсумками підрахунку голосів, переміг Требушкін – із невеликим відривом у приблизно 200 голосів.

Спостерігачі на 50 окрузі виявили суттєві розбіжності у цифрах в протоколах комісій. Біля приміщення ОВК розпочався протест. Встановили намети, підносили шини. Помічені спостерігачами порушення призвели до сутичок. Протоколи з 14 дільниць суд визнав сумнівними та зобов'язав ОВК перерахувати там голоси.

Але ОВК фактично не працювала, тож рішення суду не виконала. Після сутичок та відповідних рішень Центральна виборча комісія визнала бездіяльною окружну виборчу комісію на окрузі №50 і взялась самотужки виконувати її функції.

Андрій Аксьонов подав позов до суду й вимагає, щоб ці вибори визнали такими, які не відбулися, та перерахували голоси. Тож поки триває судове засідання, ЦВК знаходиться у "підвішеному" стані: поки не буде рішення у справі, вони не можуть оголосити остаточні результати. Якщо ж суд визнає вибори вокрузі №50 недійсними, призначатимуть нову дату оголошення результатів.

Представник ЦВК зазначив, що комісія працюватиме до 00:00. Якщо до того часу нічого не відбудеться, вони оголошуватимуть результати виборів. Якщо ж суд таки винесе рішення у справі, тоді у ЦВК ухвалюватимуть рішення згідно з судовою постановою.

Що відбувається у ЦВК: дивіться відео

Які офіційні результати парламентських виборів 2019?1. "Слуга народу" лідирує із результатом 43,16%;
2. "Опозиційна платформа – за життя" – 13,05%;
3. "Європейська Солідарність" – 8,18%
4. ВО "Батьківщина" – 8,10%
5. "Голос" – 5,82%.

"Радикальна партія Олега Ляшка" наразі отримує 4,01%, "Сила і честь" – 3,82%, "Опозиційний блок" –3,03%. Інші партії набирають менше, ніж 3%.

скільки місць в раді отримають прохідні партії
Скільки місць у Верховній Раді отримує кожна партія / інфографіка 24 каналу

Списки: Парламентські вибори 2019: хто пройшов у Верховну Раду України

Коли вперше збереться Рада та сформують Кабмін?

Точної дати першого засідання новообраної Верховної Ради ще немає. Президент Володимир Зеленський хоче, щоб перше засідання парламенту 9 скликання відбулося на День Незалежності України – 24 серпня

Водночас, і спікер парламенту Андрій Парубій, і лідер "Слуги народу" Дмитро Разумков прогнозують, що вперше народні депутати зберуться у Раді наприкінці серпня – на початку вересня.

Представник Президента України в Кабміні Андрій Герус наголошує, що все відбуватиметься дуже швидко. Новий склад Кабінету міністрів сформують в перші дні роботи парламенту, а про коаліцію потрібно домовитись ще у серпні.